mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůPivovar Plzeň – pivovarnické muzeum

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Pivovarské muzeum střeží legendu piva a pivovarnictví. Původní areál měšťanského pivovaru byl uveden do provozu v roce 1842. Ovšem tradice plzeňského pivovarnictví sahá až do roku 1295, kdy Václav II. udělil plzeňským měšťanským domům právo vařit pivo.  Zajeďte prozkoumat atmosféru středověku a odhalte tajemství výroby a způsobu podávání a pití piva od věků dávno minulých.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vznikla zde naučná a zábavná expozice, která láká všechny zvídavé milovníky historie a pivovarnictví. Během prohlídky pivovaru v Plzni se seznámíte s autentickými místy, kde se zdejší pivo začalo výrábět, prohlédnete si moderní stáčírnu, projdete se historickými pivovarskými sklepy, kde můžete ochutnat nefiltrované a nepasterizované pivo.

Součástí muzea je i pozdně gotická sladovna, hvozd, ležácké sklepy, replika hospody z přelomu 19. a 20. století, laboratoř z 2. poloviny 19. století a část městský hradeb, kde můžete vidět ukázku pěstování ječmene a chmele.

Prohlídka je spojena s ochutnávkou místního piva Pilsner Urquell. Dále se dozvíte z čeho se v historii pilo pivo, jak se měřily míry a jak se připíjelo na zdraví? Jistě Vás osloví i sběratelství a kuriozity, které se vztahují k pivu.

V sousedství Pivovarského muzea se nachází jedna z nejstarších plzeňských pivnic, Parkán. Její název je odvozen od umístění v prostoru mezi středověkými hradbami města, tzv. parkánu.

Pivovarské muzeum Plzeň
Veleslavínova 6
301 14 Plzeň
Tel.: 377 235 574
Web: http://www.prazdrojvisit.cz/cz/pivovarske-muzeum/

Otevírací doba
duben – prosinec: 10:00 – 18:00 hodin
leden – březen: 10:00 – 17:00 hodin

Zdroj fotek: prazdrojvisit.cz/cz/pivovarske-muzeum


GPS souřadnice

49.748745, 13.3805936 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 44' 55.482'', E 13° 22' 50.13696''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Pivovar Plzeň – pivovarnické muzeum

  1. Janča

    Děkuji za tip na rodinný výlet. Myslím, že našemu tatínkovi se bude líbit, a nebudeme ho s dcerkou muset moc přemlouvat :-)

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu