mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSkanzen Přerov nad Labem

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (0)
Loading...
Orientační mapka výletu

Místní Polabské národopisné muzeum se řadí k našim nejstarším a nejpůvabnějším skanzenům. Jeho historie  spadá až do roku 1900, kdy tu majitel brandýského panství Ludvík Salvátor Toskánský koupil chalupu kovářské rodiny Bělíků, která se pod názvem Staročeská chalupa stala základem národpisného muzea.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tato chalupa v Přerově nad Labem byla společně s několika dalšími objekty začleněna do záchranného skanzenu lidového stavitelství ze středního Polabí.  Za 1. republiky zde hrálo Národní divadlo pod širým nebem představení Smetanovy opery Prodaná nevěsta.

Za německé okupace chtěli tuto chalupu Němci zlikvidovat, neměli totiž pochopení pro uctívání českých památek.  Expozice byla následně vyklizena, k demolici chalupy ovšem nedošlo.

V řadě staveb ve skanzenu naleznete národopisné expozice, dokumentující lidovou kulturu zdejší oblasti v 18. až 20. století. V areálu se můžete také těšit na staré druhy ovocných a okrasných strom, keřů i nejrůznějších květin a léčivých bylin, které se tu pěstují. Jistě Vás okouzlí i možnost seznámit se starobylými zvyky a pověrami, prohlédnout si dílny řemeslníků nebo si doma vyzkoušet  zdejší recepty na tradiční lidové pokrmy.

Otevírací doba:
Otevřeno od 18.3. do 31.10. 2011 denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. V prosinci v průběhu vánoční výstavy otevřeno pátek až neděle do 9.00 do16.00 hodin.

Polabské národopisné muzeum
289 16 Přerov nad Labem
Tel.: 325 565 272
Web: http://www.polabskemuzeum.cz/

Zdroj fotek: polabskemuzeum.cz


GPS souřadnice

50.1598138, 14.824296 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 9' 35.32968'', E 14° 49' 27.4656''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu