mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůDovolená na Lipně

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Snad každého Čecha již někdy napadlo, jaká je škoda, že nemáme moře. Nedá se nic dělat, od časů Přemysla Otakara II. si musíme nechat zajít na přístup k moři chuť. To však rozhodně neznamená, že bychom si museli odříci i pobyty u vody nebo výlety k ní. Lokalitu, kterou se rozhodně vyplatí navštívit a do níž se turisté v létě i v zimě opakovaně vracejí, představuje Lipno.

Ubytování na Lipně

Toto proslavené rekreační středisko nabízí s ohledem na ubytování celou řadu možností. Je možné vybírat z desítek zařízení, které vyhovují potřebám i těch nejnáročnějších zájemců. Ubytování na Lipně poskytují různé hotely, penziony, apartmány, ale také chaty a chalupy i kempy.

Šumava láká svou přírodou

Šumava se právem honosí tím, že Lipno představuje jednu z jejích největších ozdob. Dnešní návštěvníci mohou paradoxně ocenit skutečnost, že „příhraniční pásmo“ sahalo za komunismu hluboko do jejího vnitrozemí, takže šumavská příroda nebyla do takové míry poničena rozvíjejícím se turismem. Šumava má přitom svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout, a to od hradů a aquaparků po zmiňované Lipno.

Lipno skýtá mimořádné sportovní vyžití

Na Lipně se návštěvníci rozhodně nenudí! V jeho okolí ke k dispozici celá řada cyklotras pro profesionální i amatérské cyklisty. Zásluhou Jezerní in-line stezky je Lipno ideální lokalitou rovněž pro všechny in-line bruslaře. Do Lipna však míří i milovníci relaxačních dovolených, protože tu na ně čeká celá řada lázeňských i wellness procedur různých typů v mnoha zařízeních nejvyšší úrovně. Možnost koupání a jiného sportovního vyžití v lipenské vodní nádrži je samozřejmostí.

Na své si přijdou i milovníci adrenalinu

Dnešní doba je ve znamení hledání různých typů adrenalinových dobrodružství a Lipno v tomto ohledu nijak nezůstává pozadu. Zásluhou instalovaného vytápění je celoročně v provozu bobová dráha, která se zásluhou své délky, rozmanitosti i umístění v nádherné přírodě řadí do světové špičky. Pohodlné boby pro jednu až dvě osoby s gumovými kolečky jsou bezpečné a řídit je mohou dokonce i děti. K návštěvě zve i Bikepark Lipno, jehož modrá trať o délce 1,8 kilometru je navržena takovým způsobem, aby ji mohlo využít co nejvíce jezdců. Červená trať je zatím ve výstavbě, takže do budoucna se je bezpochyby nač těšit.

Čtěte:   Prověřená společnost denně odhalí desítky podvodníků

Pro rybáře je Lipno rájem

Víte, proč je na Lipně možné chytnout skutečně kapitální kousky? Nebylo totiž nikdy vypuštěno! Rybařit tu lze s drobnými výjimkami takřka po celý rok, přičemž rybáře potěší ulovení sumci, štiky, kapři, candáti i jiné druhy ryb. Povolenku si lze zakoupit i na jediný den a tisíce rekreačních rybářů bezpochyby potvrdí, že tato investice rozhodně stojí za to.

Muzea a galerie v okolí Lipna

Milovníci kultury mohou do svého itineráře zanést hned několik muzeí a galerií, jež si rozhodně zaslouží jejich návštěvu. Ve Wellness Hotelu Frymburk je pro zájemce připravena možnost prohlédnout si poutavou expozici Svět pod hladinou, která obsahuje nejen artefakty z českých vod, ale dokonce i z tropických oblastí. Hořice na Šumavě pak lákají nejen Muzeem pašijových her, které toto městečko proslavily v širokém okolí, ale i Muzeem radiopřijímačů, jichž je v expozici více než sto. V areálu cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě se pak nachází Poštovní muzeum, kde se návštěvníci mohou poučit o dějinách poštovnictví od nejstarších dob až do současnosti.

Po stopách historie

Také obdivovatelé kulturních památek nepřijdou vniveč, když zde na ně mimo jiné čeká zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice Vítkův kámen. Na výlet se pak mohou vydat i do blízkého Českého Krumlova a obdivovat město, které bylo ozdobou rožmberského dominia.

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu


    Žádné geograficky podobné články nebyly nalezeny.