mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůUNESCO památky

Vila Tugendhat – Brno

Vila Tugendhat se nachází v městské části Brno – sever a jedná se o ojedinělé funkcionalistické dílo německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Roku 2001 byla tato unikátní stavba zapsána na seznam památek UNESCO. Od konce února 2012 byla po nákladné rekonstrukci znovuotevřena veřejnosti.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...

komentáře

Holašovice – památka UNESCO

Chystáte-li se na dovolenou do jižních Čech, rozhodně nezapomeňte navštívit Holašovice. Je to malebná vesnička v okrese České Budějovice postavená ve stylu selského baroka, která byla díky své unikátnosti roku 1998 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...

komentáře

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou

Tento poutní kostel patří mezi nejvýznamnější památky barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela – geniálního českého architekta s italskými předky. Roku 1994 byl pro svou jedinečnost zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...

komentáře

Historické zahrady Kroměříž

Komplex překrásných historických zahrad pojmenované Podzámecká a Květná se nacházejí ve městě Kroměříž. Tyto historické zahrady spolu s arcibiskupským zámkem byly v roce 1998 zapsány na seznam památek UNESCO. Patří mezi nejvýznamnější zahradní architektury v Evropě.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+10)
Loading...

1 komentář

Průhonický park – UNESCO

Zdejší zámek, vzniklý postupnou přestavbou gotického hradu si zahrál v mnoha českých pohádkách. Mj. proto, že je po ruce, co by kamenem dohodil za hranicí Prahy. Ještě větší pozornosti se těší průhonický přírodně krajinářský park, dílo zahradní architektury světového významu (mj. zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO), položené v malebném údolí potoka Botiče.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

2 komentáře

Zámek Lednice – památka UNESCO

Zámek Lednice patří mezi vzhledově nejreprezentativnější zámky v naší zemi. Dnešní podobu mu vtiskla novogotická přestavba z let 1845-58 podle Georga Wingelmüllera. Dvoupatrová budova zámku je zasazena v čarokrásné zámecké zahradě.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

1 komentář

Lednicko-valtický areál – UNESCO

Krásný kus české země se rozprostírá mezi jihomoravskými obcemi Lednice a Valtice, podle kterých tato oblast získala i své jméno – Lednicko-valtický areál. I když zub času působí nekompromisně, dnes zde můžeme vidět nádherný lednický zámek a valtický zámek a to včetně nádherné zámecké zahrady.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

1 komentář