Warning: dirname() expects exactly 1 parameter, 2 given in /data/web/virtuals/108711/virtual/www/wp-content/plugins/intelly-related-posts/includes/actions.php on line 10
Český ráj - Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy v Česku
mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůČeský ráj

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

PR | Český ráj patří mezi nejznámější a nejkrásnější turistické lokality u nás. Tato oblast se nachází necelých 100 kilometrů severovýchodně od Prahy. V romantickém kraji na řece Jizeře se snoubí přírodní krásy výjimečné rozmanitosti s počtem historických památek.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

CHKO Český ráj je oblast s typickými pískovcovými skalními městy, hlubokými lesy i malebnými rybníky. Členitý reliéf dotvářejí dominanty vytvořené výlevy vyvřelých hornin, jako jsou Trosky, Mužský, Kozákov nebo Vyskeř. Český ráj nabízí širokou škálu možností pro turisty. Skalní města jsou samozřejmě rájem pro horolezce. Kromě sítě značených tras pro pěší jsou zde i pěkné cyklostezky, místa vhodná pro koupání a vodní sporty, nechybí dokonce možnost vyzkoušet si paragliding. Provozovat můžete i další sporty ve sportovních zařízeních. Krásné jsou projížďky na koních, nechybí prostor pro rybaření nebo houbaření. Pokud vás zajímá Český ráj z ptačí perspektivy, zkuste vyhlídkový let.  I v zimě stojí Český ráj za návštěvu, jsou zde totiž vhodné podmínky pro zimní sporty. Jaká místa stojí v této oblasti za vidění?

K nejnavštěvovanějším lokalitám Českého ráje patří bezesporu přírodní rezervace Prachovské skály. Vyznačuje se množstvím rozmanitých skalních útvarů. Najdeme zde štíhlé věže pozoruhodných tvarů nebo masivní skalní bloky v podobě cukrových homolí, celkovou atmosféru doplňují rokle, strže a „myší díry“. Nachází se zde atraktivní vyhlídky do okolí, například na zříceninu hradu Trosky.

Milovníci historických památek by si v Českém ráji neměli nechat ujít nejen hrad Trosky, ale také hrady Kost a Valdštejn. Za návštěvu stojí zámky Mnichovo Hradiště, Staré hrady u Jičína nebo zámek Sychrov.

Nezapomeňte se podívat do Turnova, který je považován za centrum Českého ráje a je východiskem mnoha turistických i cyklistických tras. Mezi Turnovem a Jičínem, na takzvané Zlaté stezce Českého ráje, leží obec  Hrubá Skála. Z ní jsou dobře dostupné všechny turistické atrakce a krásná místa Českého ráje. Na skalní plošině se nachází zámek Hrubá Skála, v zimě si můžete zalyžovat na nedalekém kopci Kozákově.


GPS souřadnice

50.54492, 15.1518201 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 32' 41.712'', E 15° 9' 6.55236''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu
Čtěte:   Skanzen Zubrnice

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu


    Žádné geograficky podobné články nebyly nalezeny.