mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSkalní bludiště – Adršpašské skály a Broumovské stěny

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...
Orientační mapka výletu

Obě místa jsou nádherná, zajímavá a pro výlety s dětmi jako stvořená, ale v Adršpašském skalním městě bývá v hlavní turistické sezóně příliš mnoho lidí. Vydejte se sem třeba brzy na jaře anebo naopak na podzim, protože zdejší romantické skály jsou nádherné v každém počasí.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Navíc znalci tvrdí, že sněhový poprašek často zvýrazní partie, které byste jindy možná minuli bez povšimnutí. Pokud to nejde a zamíříte do skal v plné turistické sezóně, vydejte se prozkoumávat turisticky méně navštěvované Broumovské stěny. Ať už se vypravíte tam či onam, čekají na Vás úžasné skalní scenérie a záleží jen na Vás, zda se vydáte na malou nebo na velkou okružní túru. Všimněte si, že každý výraznější skalní útvar nese více či méně přiléhavé pojmenování. V Adršpašských skalách objevíte Čertův most a štíhlou věž Elišku, zvanou též Mnich v kutně, Milence s kyprou nevěstou a vyzáblým ženichem, populární dvojicí je i Starosta s Paní starostovou. V sousedních Teplických skalách zase čeká například Bedřich Smetana u klavíru, Permoník, Pernikářka a Golem. Pokud se Vám zdá, že některé jméno pochopíte jen s notnou dávkou fantazie, můžete si vymýšlet pro sebe názvy vlastní.Věřte, že pro děti to může být zábavná hra na celé odpoledne.

Zcela samostatnou kapitolou je zdejší jezírko, které jako jedno z mála u nás nezamrzá. V zimě se totiž vypouští. Po zaplacení malého obnosu vás zde provezou na pramici, kde ducha potěší nejen zajímavé pohledy, ale také vtipný výklad. Adršpašské skály jsou skutečným přírodním zázrakem. Je to místo, kde člověk žasne nad uměním přírody. Každý se do Adršpašsko-teplických skal rád vrací. Skalní město se nachází v Teplici nad Metují.  V zimní sezóně je zavřeno, zůstává přístupné pouze na vlastní nebezpečí návštěvníků.

Adršpašské skály a Broumovské stěny – skalní město
54957 Teplice nad Metují – Adršpach
Web: http://www.adrspach.cz/skaly/
Tel.: 491586038

Otevírací doba:
Skalní město: duben-listopad: Po-Ne 8-18.
Projížďka pramicí: květen-říjen Po-Ne 9-17.

Zdroj fotek: www.adrspach.cz/skaly


GPS souřadnice

50.6242058, 16.0809393 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 37' 27.14088'', E 16° 4' 51.38148''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu