mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůNaučné stezky

Národní přírodní rezervace Soos – Františkovy Lázně

Dnešní výlet nás zavede do Národní přírodní rezervace Soos, která se nachází severně od Františkových Lázní. Jedná se o unikátní přírodní rezervaci a jednu z našich nejvýznamnějších přírodních rezervací, která návštěvníkům ukazuje rozsáhlé rašeliniště a minerální slatiniště.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Naučná stezka kolem řeky Vydry

Údolí nejmalebnější a nejdivočejší šumavské řeky Vydry nacházející se mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou, považované za jedno z nejkrásnějších míst u nás každoročně láká tisíce domácích i zahraničních turistů. Vydat se k této překrásné řece můžete po naučné stezce Povydří vedené po silničce skalnatým údolím a obdivovat tak nádherné přírodní scenérie.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře (2)

Schwarzenberský plavební kanál

Unikátní vodní dílo v jihovýchodní části Šumavy, v okolí Jelení, Nové Pece a Přední Zvonkové se nachází plavební kanál spojující povodí Vltavy a Dunaje. Schwarzenberský plavební kanál byl vybudován za účelem dopravy dříví a díky nové vodní cestě bylo umožněno splavování polenového dříví ze Šumavy a jeho dopravu na odbytiště ve Vídni. Tím se podařilo hospodářsky využít lesní bohatství dosud nepřístupných šumavských hvozdů.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...

komentáře

Medvědí stezka – Šumava

Dneska se vydáme na jednu z nejkrásnějších turistických tras na Šumavě ato na Medvědí stezku nedaleko lipenského jezera. Její délka je 14 km, ale pokud chcete využít kratší trasy, pak se vydejte mezi osadami Ovesná a Jelení se zajímavými skalními útvary na úbočí Perníku (asi 7 km).
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...

1 komentář

Prožitkový Geopark – Štastná země

Prožitkový geopark se nachází v oblasti Českého ráje nedaleko Sedmihorek. Je realizován formou naučné stezky, kde se na řadě zastávek dozvíte informace k dějinám země a vývoji krajiny. Geopark vyžaduje běžnou fyzickou kondičku a je těžko zdolatelný s kočárkem.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře

Chalupská slať – rašeliniště, naučná stezka

Až sedmimetrové mocnosti dosahuje rašelinová vrstva v chráněné Chalupské slati v malebném koutu Šumavy na okraji Borových Lad. Rašeliniště tvoří přechod mezi údolím  a náhorním typem šumavských vrchovišť s navazujícími mokřadními a rašelinnými loukami v nivě potoka.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře

Praděd – rozhledna s úchvatnou vyhlídkou

Pátá nejvyšší hora (1 491 m) České republiky a „střecha“ Moravy na historické hranici Moravy a Slezska je místem, kde se určitě krásami Hrubého Jeseníku nebudete kochat sami. Takřka za každého počasí tu potkáme zástupy turistů – pěších, na kolech či v zimě na běžkách.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

1 komentář