mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVláčky, lodě, vyhlídkové lety

Jindřichohradecká úzkokolejka

Pokud vás či vaše ratolesti baví cokoliv spjatého s mašinkami, pak zbystřete. Vyzkoušejte Jindřichohradeckou úzkokolejku! Dostane se vám jedinečného zážitku z jízdy parním i motorovým vlakem na jedinečné úzkokolejné trati.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (0)
Loading...

1 komentář

Úzkorozchodná železnice Osoblaha-Třemešná ve Slezsku

Osoblažsko či Osoblažský výběžek je území ze tří stran obklopené Polskem, ze zvlněné krajiny podhůří Jeseníků plynule přecházející do rozlehlých slezských nížin. Dnes je tento chudý kraj poznamenaný periferní polohou – přestože jej poničily boje na konci 2. světové války, narazíme zde na několik zajímavých památek.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Království železnic – Praha

Pokud hledáte zajímavé místo, kde si spoustu zábavy užijí malí i velcí, pak se musíte podívat do úžasného malého světa Království železnic! Čekají tu na vás doslova stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

komentáře

Saloon Expres Vagón – Polnička

Na okraji obce u Stříbrného rybníka náš čeká „dětský ráj“ a příjemné oddychové místo pro dospělé. Celý objekt je uspořádán jako velká zahradní restaurace, zaplněná četnými dětskými atrakcemi – prolézačkami, houpačkami, nafukovacím hradem. Vyzkoušet lze také jízdu na čtyřkolkách.


Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře (2)

Jindřichohradecké úzkokolejky

Z Jindřichova Hradce vycházejí dvě úzkorozchodné železniční trati, jejich rozchod je 760 mm. Ta známější směřuje k jihovýchodu do malebné oblasti České Kanady a končí v Nové Bystřici.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...

komentáře (2)

Baťův kanál – vodní cesta Slováckem

Technická a přírodní památka, vybudovaná na řece Moravě v letech 1934-1938 pro zemědělské závlahy a nákladní lodní dopravu, je splavná v délce 53 km od Otrokovic do Skalice (SR). Desítky let se tudy nejezdilo, turistické plavby se obnovily až v roce 1995. Úseky Kroměříž – Otrokovice a Rohatec  – Hodonín jsou samostatné, zatím nejsou s Baťovým kanálem propojené, ale i to se v budoucnu připravuje.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

komentáře (2)

Šumavské léto s párou

Dnes se společně vydáme objevit kouzlo dávno zapomenutých časů na českých železnicích. Každý, kdo vlakem procestoval malebné kouty Šumavy, dobře ví, že jedna z nejpomalejších lokálek se nachází na Prachaticku. Osm kilometrů stálého stoupání z Černého Kříže do Nového Údolí dokáže vláček ujet za dvacet minut.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...

1 komentář