mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůArchitektura

Kotěrovy kolonie v Lounech

Přijměte pozvání do města na severu Čech, jež leží asi 50 km od Prahy. Do města Louny, kde vznikl ojedinělý projekt zahradního města pod taktovkou architekta Jana Kotěry.


Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...

komentáře

Osada Kladská – Lázně Kynžvart

Osada Kladská se nachází nedaleko Lázní Kynžvart v krajinné oblasti Slavkovský les. Dominantou osady je lovecký zámeček a pět srubů švýcarsko-tyrolského typu. Nedaleko osady začíná i naučná stezka Kladská.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Vila Tugendhat – Brno

Vila Tugendhat se nachází v městské části Brno – sever a jedná se o ojedinělé funkcionalistické dílo německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Roku 2001 byla tato unikátní stavba zapsána na seznam památek UNESCO. Od konce února 2012 byla po nákladné rekonstrukci znovuotevřena veřejnosti.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...

komentáře

Holašovice – památka UNESCO

Chystáte-li se na dovolenou do jižních Čech, rozhodně nezapomeňte navštívit Holašovice. Je to malebná vesnička v okrese České Budějovice postavená ve stylu selského baroka, která byla díky své unikátnosti roku 1998 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...

komentáře

Valašské muzeum v přírodě – Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě je moravský skanzen lidové architektury a jedná se o druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě (to nejstarší je Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem). Bylo založeno již roku 1925 bratry Jaroňkovými.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...

komentáře

Mlýn u Veselých, Choteč

Zavítejte s námi do Mlýna u Veselých, který patří k nejzachovalejším ze všech mlýnů na Radotínském potoce. Dříve byl nazýván Měchurovský mlýn, první zmínka o mlýnu pochází z roku 1666, kdy sem přišel mlynář Matouš Měchura z nedaleké Chýnice. Jeho historie je ovšem daleko starší. Vodní mlýn nalezneme na východním okraji obce Choteč.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...

komentáře

Staroměstská radnice Praha

Jedna z nejobdivovanějších staveb Prahy, dominující Staroměstskému náměstí je Staroměstská radnice. Tvoří ji komplex několika budov, postupně připojovaných k původní radniční budově – domu Wolfinů od Kamene, který město zakoupilo v roce 1338.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...

komentáře