mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMlýn u Veselých, Choteč

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zavítejte s námi do Mlýna u Veselých, který patří k nejzachovalejším ze všech mlýnů na Radotínském potoce. Dříve byl nazýván Měchurovský mlýn, první zmínka o mlýnu pochází z roku 1666, kdy sem přišel mlynář Matouš Měchura z nedaleké Chýnice. Jeho historie je ovšem daleko starší. Vodní mlýn nalezneme na východním okraji obce Choteč.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vodní mlýn u Veselých nabízí svým návštěvníkům kompletní provozuschopné mlýnské zařízení pocházející z  30. a 40. let 20. stol. včetně malé vodní elektrárny. V průběhu let mlýn několikrát změnil mlynáře, v roce 1776 ho koupili Václav a Františka Veselí. Jejich potomci zde pracují a žijí po sedm generací a vlastní mlýn dodnes. Mlýn v obci Choteč plně pracoval až do roku 1951. Dnes můžeme díky současnému majiteli Zdeňku Veselému opět vidět tento unikátní vodní mlýn v provozu.

Pro návštěvníky a hosty se pravidelně připravuje pečení chleba ve formě kurzů. Jistě Vás okouzlí jedinečná atmosféra při pečení chleba a jeho nezapomenutelná vůně.  Barokní budova je opravdu pozoruhodná a jedinečná. Při návštěvě tohoto mlýna si jistě odvezete krásnou vzpomínkou na mlynářské řemeslo a umění našich předků.

Mlýn leží na červené turistické značce  na tzv. Staré mlýnské cestě, takže pokud máte rádi pěší turistiku nebo rádi jezdíte na kole, pak se návštěva tohoto místa jistě vyplatí.

Mlýn u Veselých
252 26 Choteč 23,
Tel: +420 257 930 017
Web: www.mlyn-uveselych.cz

Zdroj fotek: www.mlyn-uveselych.cz


GPS souřadnice

49.9888331, 14.2899982 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 59' 19.79916'', E 14° 17' 23.99352''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu