mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůCírkevní a židovské památky

Relikviář svatého Maura – Bečov nad Teplou

Korunovační klenoty zná každý. Avšak víte, která je druhá nejcennější česká památka? Je jím právě relikviář svatého Maura, který se nachází v Karlovarském kraji na zámku v Bečově nad Teplou.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou

Tento poutní kostel patří mezi nejvýznamnější památky barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela – geniálního českého architekta s italskými předky. Roku 1994 byl pro svou jedinečnost zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-2)
Loading...

komentáře

Poutní bazilika – Svatý Hostýn

Hostýn nebo též Svatý Hostýn je nápadná, bájemi opředená hora (735 m) se dvěma vrcholy a je výraznou dominantou Hostýnských vrchů, jimž dala i jméno.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...

komentáře (2)

Kapucínská krypta Brno

Jednou z nejzajímavějších a přitom turisty opojíjených památek v Brně je Kapucínská krypta. V kryptě jsou pohřbeni mrtví řeholníci z kláštera řádu kapucínů.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...

komentáře

Klášter – Sázava

Klášter na pravém břehu Sázavy, národní kulturní památka je pozoruhodným souborem staveb z nejrůznějších období. Klášter na Sázavě byl založen roku 1032 z popudu knížete Oldřicha svatého Prokopa. Prvním opatem byl svatý Prokop. Nejvíce pamatují základy kostela sv. Kříže kruhové rotundy se čtyřmi apsidami z roku 1070, které odkryli archeologové v klášterní zahradě.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře

Zřícenina kláštera Rosa coeli – Dolní Kounice

Rosa coeli (Růže nebeská) byl pojmenován nejstarší ženský klášter na Moravě – založen byl již v roce 1181 a v roce 1183 sem byly uvedeny premonstrátky z Louňovic (dnešní Louňovice pod Blaníkem).
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

komentáře

Hrad a chrám Petrov, Brno

Hrad na Petrově nechal v 1. polovině 11. století postavit kníže Břetislav. Hrad byl poměrně velký a dobře opevněný a sloužil jako sídlo údělných brněnských knížat z rodu Přemyslovců a později i jako sídlo moravských markrabat.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...

1 komentář