mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůTechnické památky

Opatovický kanál

Dnešní výlet nás zavede k významnému středověkému vodnímu dílu v Pardubickém kraji k Opatovickému kanálu. Byl vybudován v letech 1498 až 1521 a zásoboval vodou zdejší rybniční síť, která patřila ve své době k velmi významným rybníkářským lokalitám, dokonce zde existovaly největší rybníky ve střední Evropě.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Vápenné pece ve Vendryni

Vápenné pece se nachází v obci Vendryně nedaleko Třince. Jedná se o unikátní technickou památku, která byla v roce 2003 zrekonstruována a jedná se o jeden ze zdejších oblíbených turistických cílů.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Mlýn u Veselých, Choteč

Zavítejte s námi do Mlýna u Veselých, který patří k nejzachovalejším ze všech mlýnů na Radotínském potoce. Dříve byl nazýván Měchurovský mlýn, první zmínka o mlýnu pochází z roku 1666, kdy sem přišel mlynář Matouš Měchura z nedaleké Chýnice. Jeho historie je ovšem daleko starší. Vodní mlýn nalezneme na východním okraji obce Choteč.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...

komentáře

Dělostřelecká tvrz Bouda – Těchonín

Vojenské objekty jsou pro mnoho z nás fascinujícím dílem šikovných českých rukou a při jejich návštěvě se tají dech nejen z jejich důmyslnosti, ale zejméne i z pohledu historického dění a rozsáhlosti těchto objektů. Jedním z mnoha objektů československého opevnění je i dělostřelecká tvrz Bouda.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...

1 komentář

Barokní areál Kuks

Jedna z nejhodnotnějších barokních evropských památek ve volné přírodě vznikala v letech 1695-1738 díky nápadu hraběte Františka Anotnína Šporka, známého milovníka umění, který pro svůj záměr angažoval vynikajícího tvůrce sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Obec Kuks najdete v malebném Podkrkonoší, v tichém sevřeném údolí horního toku Labe, mezi městy Jaroměř a Dvůr Králové.


Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+12)
Loading...

komentáře

Větrný mlýn – Kuželov

Na hřebenu Bílých Karpat již zdálky spatříte krásnou stavbu, s níž se v České republice rozhodně nesetkáte každý den. Jeden z mála zachovalých větrných mlýnů, který byl postaven v roce 1842 sloužil více než 100 let zemědělcům z Kuželova k mletí obilí.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře

Vodní mlýn – Slup (Znojmo)

Kdysi dávno klapaly vodní mlýny v kdejakém údolí a mnozí z nás dodnes vzpomínají na tajemné stavby v přítmí lesa, kde se tiše točilo staré mlýnské kolo. V dnešní době najít takovou cnost je poněkud složité, ale pokud se vypravíte do Slupi, nevelké vesnice asi 15 kilometrů od Znojma můžete se kochat krásným vodním mlýnem v celé jeho kráse.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře