mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVodní mlýn – Slup (Znojmo)

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Kdysi dávno klapaly vodní mlýny v kdejakém údolí a mnozí z nás dodnes vzpomínají na tajemné stavby v přítmí lesa, kde se tiše točilo staré mlýnské kolo. V dnešní době najít takovou cnost je poněkud složité, ale pokud se vypravíte do Slupi, nevelké vesnice asi 15 kilometrů od Znojma můžete se kochat krásným vodním mlýnem v celé jeho kráse.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tato renesanční stavba pocházející ze 16. století má čtyři vodní kola a řadí se mezi největší vodní mlýn na Moravě. Původně byla stavba vystavěna v gotickém stylu,  která v první čtvrtině 17. stol. byla přestavěna v pozdně renesančním styl.

Těšit se můžete nejen na ukázkový provoz, ale sledovat i celý proces mletí obilí a nakonec navštívit expozici o vývoji mlynářské techniky. Budova celého mlýna patří mezi nejvýznamnější a architektonicky nejzajímavější objekty svého druhu na našem území. Jistě Vás zaujme, jak si naši předkové dokážali poradit s těžkou prací. Vždy na podzim se zde každoročně konají Slavnosti chleba, kdy řemeslníci ve svých stánkách prodávají své výrobky.

Vodní mlýn Slup – Znojmo je zapsán v seznamu Národních kulturních památek.

Vodní mlýn ve Slupi
Slup 94
671 28 Jaroslavice
Tel. 515 235 370, 608 439 147
Web: http://www.slup.cz/index.php?ID=915

Otevírací doba:
duben–říjen: úterý–neděle, svátky 9–17 hodin
začátky prohlídek v celou hodinu, poslední v 16 hodin

Zdroj fotek: http://www.slup.cz


GPS souřadnice

48.7793907, 16.1980706 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 46' 45.80652'', E 16° 11' 53.05416''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu