mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek Milotice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+8)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zámek Milotice se nachází v úrodném vinařském kraji a řadí se mezi jeden z nejkrásnějších v České republice. Původní renesanční objekt ze 16. století na místě staré tvrze sice spustl, ale díky Serenyiům byl v letech 1719-44 přebudován ve stylu vrcholného baroka. Státní zámek Milotice se nachází asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jméno architekta a stavitele není jasné – mohl to být známý Domenico Martinelli či neméně slavný Christian Alexand Oedtl. Objekt má čtyři dvoupatrová křídla, půvabná je terasa s balustrádou před zahradním průčelím, z níž stoupá schodiště do reprezentačního sáluv 1. patře. V historických interiérech, v nichž vynikají hlavě Sál předků, knihovna a zámecká kaple, se dochovalo stylové zařízení a rozsáhlé sbírky včetně obrazů. Prohlídka stylově zařízených interiérů nabízí pohled do života posledních majitelů zámku, rodiny Seilern Aspang. Nádherná je francouzská zámecká zahrada, oddělená ohradní zdí od anglického parku a bažantnice. Aleje se sbíhají u osmibokého pavilonu z roku 1766.

Tento pohádkový zámek v Miloticích již mnohokrát dělal kulisu při natáčení četných filmů i pohádek jako např. Nebojsa, Nehynoucí láska, Žabí princ, Hadí král atd.

Každoročně se zde konají výstavy, nejrůznější folklorní akce, koncerty folkové, vážné a dobové hudby, umělecká sympozia a spousta dalších kulturních a společenských akcí . V zámeckém parku je v letní sezóně přístupné letní kino.

Zámek Milotice
Zámecká č. 1
696 05 okres Hodonín
Tel.: 518619643
Web: http://www.zamekmilotice.cz/

Otevírací doba:
Duben: soboty a neděle 9 – 15 hod.
Květen – srpen: pondělí – zavřeno, úterý – neděle 9 – 16 hod.
Září: denně kromě pondělí 9 – 16 hod.
Říjen: soboty a neděle 9 – 15 hod.
V pondělí a den následující po státním svátku je zámek uzavřen.

 

Zdroj fotek: zamekmilotice.cz


GPS souřadnice

48.8471002, 17.126539 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 50' 49.56072'', E 17° 7' 35.5404''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu