mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůPivečkův lesopark Slavičín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zvláštností a ozdobou Slavičína na rozhraní Valašska a Slovácka je Pivečkův lesopark. Byl založen v roce 1936 ve čtvrti Lukšín na severním okraji města podnikatelskou rodinou Pivečkových jako vzpomínka na zemřelou Josefku Pivečkovou.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Záhy se stal oblíbeným místem oddechu, kde si slavičínské děti mohly hrát s Karkulkou, vlkem a trpaslíky u jezírka i na hřišti a rodiče odpočívat na lavičkách. Po roce 1948 Pivečkovi o majetek přišli, park zpustl a jeho výzdoba zmizela neznámo kam. K obnově areálu došlo až po roce 1997 zásluhou Jana Pivečky, jemuž byl park vrácen jako pustý les.

Rodina Pivečkových se do Slavičína přistěhovala v roce 1860, aby zde založila později proslulý obuvnický podnik JAPIS (dnes pod názvem Prabos), výrobce speciální trekkingové a vojenské obuvi. Když se po více než 40 letech vrátil syn zakladatele parku Jan Pivečka z úspěšného působení ve světe, byl stavem parku zklamán. O to s větším optimismem se ale pustil do jeho obnovy. Z podnětu slavičínského výtvarníka Z. Kutry se tu začala pořádat sochařská sympozia, jichž se pravidelně účastnili studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové školy v Praze pod vedením svého profesora Kurta Gebauera. Plastiky, které při této příležitosti vznikly, zůstaly v lesoparku a staly se jeho trvalou ozdobou. Řada z nich má nejen estetickou, ale i praktickou funkci.

Těšit se můžet např. na přesýpací hodiny, vlčí smečku, slimáka, hlemýždě, pohádkový most nad umělým jezírkem, kolotoč, vodníka, žábu atd.

Otevírací doba: Pivečkův lesopark je celoročně volně přístupný.

Pivečkův lesopark
K Parku
763 21 Slavičín
Tel.:  577 004 800
Web: klikněte zde

Zdroj fotek: Peter Uher – http://foto.mapy.cz/240366-Slavicin-Piveckuv-lesopark


GPS souřadnice

49.0920673, 17.871161 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 5' 31.44228'', E 17° 52' 16.1796''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu