mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůBaťův kanál – vodní cesta Slováckem

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...
Orientační mapka výletu

Technická a přírodní památka, vybudovaná na řece Moravě v letech 1934-1938 pro zemědělské závlahy a nákladní lodní dopravu, je splavná v délce 53 km od Otrokovic do Skalice (SR). Desítky let se tudy nejezdilo, turistické plavby se obnovily až v roce 1995. Úseky Kroměříž – Otrokovice a Rohatec  – Hodonín jsou samostatné, zatím nejsou s Baťovým kanálem propojené, ale i to se v budoucnu připravuje.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nyní brázdí Baťův kanál už několik výletních lodí a destítky malých člunů a plavidel.  Půjčoven motorových člunů je zde dnes celá řada – Kroměříž, Spytihněv, Staré Město, Veselí nad Moravou, Vnorovy, Strážnice, Petrov, Sudoměřice, Skalica (SR) či Hodonín. Můžete si zde zaplatit vyjížďku anebo si pronajmout vlastní plavidlo. Na vodní cestě je postaveno celkem přibližně 50 mostů, mnohé jsou unikátní technickou památkou. Letním hostům jsou k dispozici rovněž pravidelné plavební linky vyhlídkovými loděmi, jejichž nabídku najdete na internetových stránkách (viz. níže).

Dospělí, kteří mají rádi dobré víno, by si projížďku měli zpestřit návštěvou okolních vinoték a vinných sklepů. Vinařské tradice Slovácka totiž nabízí nepřebernou škálu skvělých chutí, romantickou lužní přírodou a mnoho zážitků.

Provoz na Baťově kanálu je zahájen obvykle v květnu a konec sezóny je koncem října. Ovšem je-li příznivé počasí, půjčovny lodí mnohdy fungují i po tomto termínu. Baťův kanál jistě stojí za návštěvu. Navíc si můžete zpestřit svoji plavbu i cyklistikou a zajet se podívat do chráněných přírodních lokalit nebo podniknout výlet do Bílých Karpat. Cyklostezka kolem Baťova kanálu a řeky Moravy má délku 80 km.

Infocentrum Baťův kanál
Zámecká 2
698 01 Veselí nad Moravou
Tel.: 518 325 330
web: www.batacanal.cz

Zdroj fotek: batacanal.cz


GPS souřadnice

48.9531581, 17.379537 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 57' 11.36916'', E 17° 22' 46.3332''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Baťův kanál – vodní cesta Slováckem

  1. Hana Neveselá

    už se tam chystám, jen co začnou prázdniny :-)

  2. Lucie Sedláčková

    Jojo… je tam krásně :-)

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu