mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZOO Hodonín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zoologickou  zahradu Hodonín nalezneme  v severozápadní části města, na samotném okraji lužních lesů jižní Moravy. Výstavba tehdejšího zookoutku začala již v roce 1975 a slavnostně byl otevřenv roce 1977. V roce 1982 získala statut zooparku a v roce 1992 zoologické zahrady.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tato zoologická zahrada je jedna z nejmladších ZOO v České republice a je oceňována především díky svému přírodnímu rázu v krásném prostředí lužního lesa.

ZOO se rozkládá na sedmi a půl hektaru lesní rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. V dnešní zoologické zahradě můžete  spatřit až 580 zvířat ve 173 druzích. Původní zoologickou zahradu tvořily ručně stavěné stáje, ale během třicetileté existence se zde rozrostlo mnoho nových pavilonů a výběhů.

Největší chloubou této ZOO je  vzdělávací centrum s pubikacemi a výběhy velkých kočkovitých šelem. Kromě samotných zvířátek zde můžete navštívit i několik dětských hřišť nebo zajímavý kontaktní koutek s výběhy domácích zvířat.

Mezi velice oblíbené chovance této ZOO jistě patří: jaguár, vlk hřivnatý, lev berberský, tygr ussurijský, zřaloci černoploutví a mnohé další. Svůj speciální pavilon zde mají i papoušci. Zoo Hodonín je členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZ), ale také Euroasijské asociace zoo a akvárií. Dále spolupracuje s koordinátory Evropských chovných programů ohrožených druhů. Od roku 1996 provozuje tato zoologická zahrada i útulek pro opuštěné psy. ZOO Hodonín se může chlubit novou expozicí evropských pěvců a kolekce sov a dravců.  Nedávno v této ZOO byl po patnácti letech obnoven chov zubra evropského.

Otevřeno je denně:
duben – říjen 9:00 – 19:00
listopad – březen 9:00 – 16:00

Zoologická zahrada Hodonín
U Červených domků 3529
695 01 Hodonín
Tel.: 518 346 271
Web:  http://www.zoo-hodonin.cz/

Zdroj fotek: zoo-hodonin.cz


GPS souřadnice

48.8638485, 17.1056819 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 51' 49.8546'', E 17° 6' 20.45484''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k ZOO Hodonín

  1. Michaela Štěpánová

    Tam jsme byli :-)))))),pro prcky krásný:-)

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu