mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionů- Kraj Pardubický

Rozhledna Barborka u Horních Raškovic

Rozhledna byla postavena v roce 2004 jako nová turistická atrakce nedaleko Heřmanova Městce u osady Horní Raškovice. Je skoro 14 m vysoká a nachází se v nadmořské výšce 312 m nedaleko vrcholu Vysoká skála.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Rozhledna Terezka – Paseky nad Prosečí

Rozhledna zde vyrostla v rámci rozvoje cestovního ruchu v této oblasti u obce Proseč. Je pojmenována po spisovatelce Tereze Novákové, která zde nějaký čas pobývala. Rozhledna je 28 m vysoká a byla postavena v roce 2004.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...

komentáře

Sečská přehrada – Oheb

Významným centrem rekreace v západní části Pardubického kraje je Sečská přehrada na Chrudimce, jejíž zděná 165 metrů dlouhá a 42 metrů vysoká hráz zadržuje jezero o rozloze 220 ha, dlouhé 5 km.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+12)
Loading...

komentáře

Kočičí hrádek u Slatiňan, naučná stezka

Les necelé dva kilometry od zámku Slatiňany ukrývá zajímavost zejména pro děti – Kočičí hrádek. Slovo hrádek je použito záměrně, jedná se totiž o miniaturu hradu, ve kterém si děti mohou pohrát a na chvilku se stát jeho obyvateli. Ke Kočičímu hrádku vede lesem naučná stezka.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+7)
Loading...

komentáře

Státní zámek Slatiňany

Státní zámek Slatiňany existoval již před více než šestisty lety, pravda tehdy pouze jako tvrz. Současnou podobu získal po mnoha přestavbách na přelomu devatenáctého století. Koncem čtyřicátých let minulého stolení bylo v zámku zřízeno muzeum koní rozdělené na uměleckou a vědeckou část. U zámku naleznete park v anglickém stylu a nedaleko také lákavou atrakci pro děti – Kočičí hrádek.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

1 komentář

Rybolov pro děti a dospělé

Lázně Bohdaneč jsou známé nejen svým léty prověřeným lázeňstvím, ale také soukromou atrakcí pro děti a dospělé – rybolovem. Pokud si chcete vyzkoušet pocit při chytání ryb, tak právě zde svůj sen můžete uskutečnit i bez vlastního vybavení a rybářského lístku.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...

komentáře

Dělostřelecká tvrz Bouda – Těchonín

Vojenské objekty jsou pro mnoho z nás fascinujícím dílem šikovných českých rukou a při jejich návštěvě se tají dech nejen z jejich důmyslnosti, ale zejméne i z pohledu historického dění a rozsáhlosti těchto objektů. Jedním z mnoha objektů československého opevnění je i dělostřelecká tvrz Bouda.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...

1 komentář