mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Terezka – Paseky nad Prosečí

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna zde vyrostla v rámci rozvoje cestovního ruchu v této oblasti u obce Proseč. Je pojmenována po spisovatelce Tereze Novákové, která zde nějaký čas pobývala. Rozhledna je 28 m vysoká a byla postavena v roce 2004.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Hlavním cílem rozhledny bylo, aby pomohla rozvoji cestovního ruchu v této lokalitě. Za stejným účelem vznikla v mikroregionu Toulovcovy Maštale i Toulovcova rozhledna a nedaleko také rozhledna Borůvka u Hluboké. Umístění rozhledny u obce Proseč nabízí výhled na Hlinsko, Svratouch, Žďárské vrchy, Chrudim, Pardubice, Kunětickou horu, Chvaletice, Poličku i nedalekou Toulovcovu rozhlednu. Je dřevěná, ale na schodiště i zábradlí byla použita ocel. Oficiálně byla zpřístupněna veřejnosti 22. srpna 2004 a autorem je prosečský starosta Martin Novák. Celkem stála 970 tis. Kč. Hlavním investorem bylo sdružení obcí Toulovcovy Maštale, ale přispěl i Pardubický krajský úřad.

Vyhlídka je tvořena hlavní vyhlídkovou plošinou a čtyřmi mezipatry. Nahoru vystoupáte po 125 schodech a výhled si užijete z 25 m. Nachází se v nadmořské výšce 645 m. Je umístěna u silnice mezi obcemi Proseč a Borová.

Web: http://www.mastale.cz/roz_terezka.htm

Foto: Martin Čada. Děkujeme


GPS souřadnice

49.786018, 16.1226243 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 47' 9.66463'', E 16° 7' 21.4474''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu