mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Boiika u Českých Lhotic

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato rozhledna byla vybudována na podzim roku 2005. Zasahuje již do oblasti Železných hor a nachází se cca 3 km od městečka Nasavrky u obce Česká Lhotice.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna Boiika je dřevěná stavba, která byla vybudována na keltské naučné stezce v nadmořské výšce 528 m a nachází se těsně pod vrcholem zvaným Planina. Keltská naučná stezka je dlouhá cca 10 km a jedná se o okruh z Nasavrk, přes oblast zvanou Krkanka, dále do obce Hradiště, kde se nachází keltské oppidum, dále vede přes České Lhotice a rozhlednu Boiiku a zpátky lesem do Nasavrk. Celá trasa je přehledně značena. Cestu lze projít pěšky, ale i na kole či s kočárkem a je definována jako lehce obtížná.

O výstavbu i financování této rozhledny se zasloužil mikroregion „Centrum Železných hor“, občanské sdružení Boii (které rozhledně dalo i název, odvozeno od kmene Bójů) a Turistický akademický klub Praha. Dřevo bylo zajištěno z pily v nedalekých Šiškovicích. Náklady na výstavbu činí víc jak 1 mil. Kč.

Rozhledna je vysoká 14.5 m a vyhlídková plošina se nachází v 11 metrech. Oficiálně byla zpřístupněna 20. května 2006. Je volně přístupná.

Na rozhlednu lze dojet autem z Nasavrk, parkoviště přímo u rozhledny. Dále pěšky po již dříve zmiňované Keltské naučné stezce z Nasavrk (cca 3 km).

Zdroj fotografií: Helena Pospíšilová


GPS souřadnice

49.846517, 15.7840973 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 50' 47.46119'', E 15° 47' 2.75033''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu