mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůKočičí hrádek u Slatiňan, naučná stezka

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+7)
Loading...
Orientační mapka výletu

Les necelé dva kilometry od zámku Slatiňany ukrývá zajímavost zejména pro děti – Kočičí hrádek. Slovo hrádek je použito záměrně, jedná se totiž o miniaturu hradu, ve kterém si děti mohou pohrát a na chvilku se stát jeho obyvateli. Ke Kočičímu hrádku vede lesem naučná stezka.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Výchozím bodem k návštěvě Kočičího hrádku může být například Zámek Slatiňany, konkrétně parkoviště u tohoto zámku. Od něho můžete vyjít zhruba dvoukilometrovou naučnou stezkou, na které potkáte celkem devět informačních cedulí. Každá z nich informuje o zajímavosti daného místa či o krásách okolní přírody. Nechybí ani informace o historii zdejšího regionu.

Kočičí hrádek se nachází na konci této naučné stezky, konkrétně v jihozápadní části zámeckého lesoparku v obci Slatiňany. Dětmi oblíbenou atrakci nechala v lese na křemencové skále za slatiňanským parkem vybudovat koncem devatenáctého století kněžna Vilemína Auerspergová pro své potomky a zámecké děti.

Ke Kočíčímu hrádku se dostanete, když projdete zámeckým parkem až na jeho druhou stranu, opustíte ho dřevěnou brankou a dále budete pokračovat po asfaltové silnici nahoru k lesu. Zde sledujte zelenou turistickou značku. Po pravé straně minete vodárnu, ujdete rovně ještě několik desítek metrů a zahnete vpravo. Po pár set metrech přijdete ke stavbě nazývané Švýcárna (v roce 2011 rekonstrukce bývalého hospodářského stavení na Interaktivní muzeu koní, zahájení provozu 2012) a z tohoto místa se po lesní stezce vlevo dostanete po pár set metrech přímo ke Kočičímu hrádku.

Pro pěší je terén běžně schůdný, problematický přístup je pouze za mokra v poslední části cesty (od Švýcárny ke Kočičímu hrádku) s kočárkem, protože musíte lesní nezpevněnou cestou, které jsou bohatě posety hrbolky od kořenů stromů. V blízkosti Kočičího hrádku je i výletní restaurace Monaco s venkovní tělocvičnou a rozhledna Bára s lanovým parkem a lezeckou stěnou (cca 2 km). Ke všem cílům vás navede turistické značení.

Bližší informace naleznete na www.slatinany.cz

Zdroj fotek: Vít Jurásek


GPS souřadnice

49.914167, 15.796944 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 54' 51.0012'', E 15° 47' 48.9984''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu