mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůBabiččin dvoreček Licibořice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+8)
Loading...
Orientační mapka výletu

Chcete svým dětem ukázat, jak se na venkově tradičně hospodaří? Pokud jste v okolí Chrudimska, určitě zavítejte na Babiččin dvoreček v Licibořicích. Líbit se zde bude rodinám s dětmi, mateřským i základním školám i dospělým. Domácí zvířata všeho druhu si lze prohlédnout, pohladit i nakrmit. 

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Na Babiččině dvorečku lze strávit příjemné odpoledne plné zábavy, aktivit i klidu českého venkova. Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Uvidět daňky, muflony a divoká prasata? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?

Zveme Vás na Chrudimsko do Železných hor k návštěvě tradičního hospodářství na „Babiččině dvorečku“ a nedaleké „Dědovy obůrky“, kde se chová daňčí, mufloní a černá zvěř.

Na statku v Licibořicích u Nasavrk se dozvíte o hospodaření, budete si moci pohladit a nakrmit domácí zvířata – kozy, ovce, kravku, králíky, kočky, poníky, prasátko, krůty, husy, kachny, slepice, holuby… Můžete si zkusit čerpat vodu ze studny ruční pumpou, umlet strouhanku na starém mlýnku, posadit se do bryčky, budete hádat, k čemu sloužily staré nástroje ve stodole, a uvidíte, co vše se dá vyrobit z ovčí vlny.

Poté se podíváte do malé obůrky, kde budete zblízka pozorovat daňky a muflony s mláďaty a také naše tři divočáky. Cestou si můžete prohlédnout nové zemědělské stroje, které jsou potřebné k provozu ekofarmy, navštívíte stáje a výběhy s koňmi a hříbaty.

S sebou si můžete přinést tvrdý chléb či pečivo, tím si u zvířátek získáte sympatie. Domů si odvezete nejenom představu o tom, jak se starat o hospodářská zvířata, ale také příjemný pocit ze setkání s milými lidmi a živým českým venkovem.

Kontakt:

Babiččin dvoreček Licibořice
Licibořice 8, 538 23 Licibořice

Marie Sýkorová, tel: 608 728 699
Web: www.dvorecek-liciborice.cz

Parkování na louce za statkem (u silnice směr Liboměřice).

Foto: Marie Sýkorová, Babiččin dvoreček


GPS souřadnice

49.8769025, 15.7599212 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 52' 36.849'', E 15° 45' 35.71632''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Babiččin dvoreček Licibořice

 1. Jitka Vrbová

  Dobrý den, prosím Vás bylo by možné k článku o Babiččině dvorečku v Licibořicích připsat ještě k otvírací době měsíc duben?
  Moc děkuji.
  Jitka Vrbová

 2. Vít Jurásek

  Dobrý den, aktuální otevírací doba je zde:
  http://www.dvorecek-liciborice.cz/img/picture/126/uvod_leden2013_konecny.png

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu