mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHrad Svojanov

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Tajuplný hrad Svojanov je jeden z nejstarších královských hradů v České republice, nalezneme ho v odlehlém území při česko-moravské hranici. Byl založen Přemyslem Otakarem II. a to v roce 1265, několikrát byl přestavěn a rozšířen o nové objekty, přežil války i požáry. Hrad se nachází ve vesnici Svojanov asi 15 kilometrů jižně od města Svitavy.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nenechte si ujít ojedinelou podívanou, tento hrad je jedinečný svojí architekturou, kdy se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Dominantou hradu je velká válcová věž, sloužící jako rozhledna. V empírovém Novém paláci můžete shlédnout dobové interiéry s historickou expozicí, ve sklepních prostorách na Vás čeká expozice strašidel, mučírna, hradní kuchyně a mnohé další.

Na hradě Svojanov jsou údajně ukryty velké poklady, které tu mnozí majitelé pilně hledali. Nejzachovalejším interiérem původního hradního paláce je Sloupová síň, kde jsou umístěny nejrůznější lovecké trofeje z okolních hvozdů a grafiky s loveckou tematikou. K příjemnému odpočinku můžete využít romantickou zahradu. Zachovalý hrad Svojanov je celoročně přístupný a pořádají se tu různé kulturní a zábavné akce, koncerty, divadelní představení, poutě a další zajímavosti. V areálu hradu se nachází voliéry s dravými ptáky, které si můžete rovněž prohlédnout. Přímo na hradě je restaurace a také ubytovací zařízení.

Hrad Svojanov
569 73 Svojanov 1
Tel.: 461 744 124
Web: www.svojanov.cz

Zdroj fotek: www.svojanov.cz


GPS souřadnice

49.6273208, 16.4082575 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 37' 38.35488'', E 16° 24' 29.727''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu