mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůPerníková chaloupka u Pardubic

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...
Orientační mapka výletu

Kdo by neznal Perníkovou chaloupku a její hlavní aktéry – Jeníčka, Mařenku a Ježibabu. To, že jejich příběh mohl být ale úplně jiný, než se traduje v pohádkách se můžete dozvědět přímo v Perníkové chaloupce kousek od Pardubic.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Zde najdete Perníkovou chaloupku téměř v nadživotní velikosti. Původně tato stavba sloužila jako Lovecký zámeček postavený v roce 1882, který však šikovné české ručičky přestavěly právě na království perníku.

V areálu Perníkové chaloupky naleznete také řadu dalších atrakcí – například vyhlášené Muzeum perníku, kde děti mohou shlédnout tvorbu perníkových postaviček a ozdob a hotové sladké výrobky zrovna i zakoupit.

Při krátké procházce v okolí děti zajisté zaujmě i chaloupka na kuří nožce – Domečku, otoč se!, případně Ohniště pro 12 měsíčků, kde děti mohou opéct špekáčky z blízké kantýny Baby Jagy. Tématickou idilku doplňují i další venkovní exponáty – například Saně pro Mrazíka, Úl pro včelku Máju, Vyhlídka na Smolíčkova jelena či 13. komnatu (klenotnice).  Ve Vězení pro zloděje perníku skončí děti, jejichž prst ohodnotí tlustoměr jako dostatečně tlusťoučký.

Přilehlé informační centrum Děda Vševěda  navazuje na činnost Informačního centra města Pardubic a stane se bohatým zdrojem dalších turistických atrakcí v kraji.

Perníkovou chaloupku v obci Ráby není jednoduché najít. Nejprve musíte zabloudit v hlubokém lese, poté vylézt na nejvyšší strom a hledat světýlko v dýlce. Ale pokud máte milí rodičové auto, najdete ji vcelku jednoduše podle směrovek u cesty v lese v blízkosti hradu Kunětická hora u Pardubic.

Muzeum perníku
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 466 612 474
http://www.pernikova-chaloupka.cz
e-mail: info@pardub.cz

PROVOZNÍ DOBA

  • od 05.03.2011 do 31.12.2011 každý den od 9 hodin do 16:30
  • v období zimního spánku od 1.1. do konce února jsou instalovány nové expozice

GPS souřadnice

50.0728836, 15.8034239 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 4' 22.38096'', E 15° 48' 12.32604''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Perníková chaloupka u Pardubic

  1. Pavel Tříska

    dobrý den můžu se zeptat kolik stojí vstupné

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu