mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek Potštejn

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Zavítejte s dětmi na překrásný zámek Potštejn, kde se seznámíte s příběhy potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav. Historie Potštejna se datuje do 13. století, kdy byl  za vlády Přemysla Otakara II. založen hrad. Roku 1495  kupuje hrad Poštejn Vilém z Pernštejna a pouští se do mohutné přestavby hradu.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V 17. století přichází velký hospodářský úpadek, pustne nejen hrad, ale také dvůr a celé městečko Potštejn. V roce 1746 kupuje celé panství Jan Ludvík Harbuval Chamaré. O tři roky později nechává postavit zámek jako nové sídlo hradních pánů, základem pro stavbu zámku byl komplex budov hospodářského dvora, které byly součástí hradu.  Některé části tohoto dvora se dochovaly v dnešním zámku a to sklepení pod východní a severní stranou.

Nenechte si ujít vtipnou a humornou prohlídku, která Vás zavede do života místní šlechty z poloviny 18. století. Zámeckými komnatami a okolím vás provede hraběnka Anna Marie Harbuval Chamaré  a po celou dobu se Vám bude věnovat poslušná služebná Maryčka. Hrané prohlídky v barokních kostýmech okouzlí nejen děti, ale i dospělé. Od roku 2011 zde také pravidelně probíhá noční prohlídka, která je lehce strašidelné a současně zábavná a poučná.

Jistě Vás potěší i procházka zámeckým parkem, kde můžete navštívit růžovou zahradu, která je ideální k relaxaci a příjemně Vám navodí romantickou atmosféru zámeckého prostředí. Po prohlídce se můžete dojít občerstvit do zámecké cukrárny, kde na Vás čekají domácí zákusky vyrobené v zámecké cukrárně, chutné cí poháry, káva z Frolíkovy ruční pražírny a mnohé další. V roce 1749 byl vystaven zámek hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré jako nové sídlo hradních pánů, základem pro stavbu zámku byl komplex budov hospodářského dvora, které byly součástí hradu.

Některé části tohoto dvora se dochovaly v dnešním zámku a to sklepení pod východní a severní stranou. Nenechte si ujít vtipnou a humornou prohlídku, která Vás zavede do života místní šlechty z poloviny 18. století. Zámeckými komnatami a okolím vás provede hraběnka Anna Marie Harbuval Chamaré  a po celou dobu se Vám bude věnovat poslušná služebná Maryčka. Hrané prohlídky v barokních kostýmech okouzlí nejen děti, ale i dospělé.

Od roku 2011 zde také pravidelně probíhá noční prohlídka, která je lehce strašidelné a současně zábavná a poučná. Jistě Vás potěší i procházka zámeckým parkem, kde můžete navštívit růžovou zahradu, která je ideální k relaxaci a příjemně Vám navodí romantickou atmosféru zámeckého prostředí. Po prohlídce se můžete dojít občerstvit do zámecké cukrárny, kde na Vás čekají domácí zákusky vyrobené v zámecké cukrárně, chutné poháry, káva z Frolíkovy ruční pražírny a mnohé další. Vstup do hradu je možný pouze s průvodcem, dělka prohlídky trvá přibližně 3 hodiny.

Zámek Potštejn
Jarníkova 1
517 43 Potštejn
Tel: 494 546 064
Web: www.zamekpotstejn.cz

Zdroj fotek: www.zamekpotstejn.cz


GPS souřadnice

50.082298, 16.3085679 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 4' 56.2728'', E 16° 18' 30.84444''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu