mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...
Orientační mapka výletu

Nádherný renesanční zámek s dochovanou sgrafitovou výzdobou vznikl v 16. století přistavěním k již existujícímu kamennému gotickému hradu. V 19. století byl upraven klasicistně. V 60. letech 20. století měl být zdemolován, ale díky místním nadšencům se podařilo zkázu odvrátit a zchátralá památka byla zachráněna. Vesnice Staré Hrady se nachází v okrese Jičín a náleží pod Královéhradecký kraj.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V interiéru zámku Staré Hrady se seznámíte se životem šlechty, měšťanů i prostých lidí z období vrcholu habsburské monarchie. Jsou zde k vidění tisícovky sbírkových předmětů. V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Můžete si prohlédnout ojedinělou expozici u nás – kupecké krámky, koloniál, obchod s kávou a C.K. hostinec, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Dále uvidíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu, kancelář pana nadlesního a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie.

Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény na vás už netrpělivě čekají a je jich tu na dvě stě. Prohlídkovými okruhy vás provedou živé pohádkové bytosti. A nudit se s nimi rozhodně nebudete! Kromě spousty pohádkových kamarádů, hádanek, soutěží a her tu na vás čeká pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného!

Od jara roku 2011 je otevřen rozšířený prohlídkový okruh „Zámecké pohádkové sklepení – Časem zpátky do pohádky I.“ V tajemném pohádkovém sklepení našli svůj domov umounění dobráčtí čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Navštívíte tu také lesní a ledové království, pohádkovou hladomornu, čertovskou a vodnickou domácnost, rodinku starohradského obra,  velkého ochočeného draka, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.

V prohlídkovém okruhu „Hradní pohádková půda – Časem zpátky do pohádky II.“ uvidíte hradní půdu, plnou krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Časostroj vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu a na zámku si pak prohlédnete i komůrku kuchařky Magdaleny Háty.  V Čarodějné Bestyjole starohradské čarodějnice  a kouzlobabky  s láskou pečují o své živé miláčky, zvířátka, havěť a potvůrky.

Celou nabídku, všechny připravované akce a další najdete na webových stránkách. 

Staré Hrady
č.p.1, Libáň
Tel.: 602 302 265
Web: http://www.starehrady.cz/

Otevírací doba
leden, únor, březen a duben: soboty,neděle, svátky a prázdniny od 10.00-17.00 hod.
květen, červen, září: denně mimo pondělí od 09.30 – 17.00 hod.
červenec, srpen: denně od 9.30 – 18.00 hod.
říjen, listopad, prosinec: soboty, neděle, svátky a prázdniny od 10.00 – 17.00 hod.

Zdroj fotek: starehrady.cz


GPS souřadnice

50.3858691, 15.2140637 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 23' 9.12876'', E 15° 12' 50.62932''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu