mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMuzeum hry v Jičíně

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (0)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dopřejte radost sobě i celé Vaší rodině návštěvou interaktivní expozice formou her a zážitků v muzeu hry, které naleznete přímo na Valdštejnově náměstí v Jičíně.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Regionální muzeum a galerie sídlí v objektu jičínského zámku. Muzeum disponuje  80.000 předměty v historických a přírodovědných sbírkách. Zdejší  prohlídka pro Vás nebude nudným nebo snad nevšedním zážitkem. Návštěva  muzea v Jičíně pro Vás bude hrou. Regionální muzeum ve stálé expozici nabízí svým návštěvníkům celkem čtyři samostatné cesty prohlídky.

První prohlídka Vám nabídne osm sálů vlastivědné expozice, která zachycuje Jičínsko od pravěku do současnosti. Jedná se o tradiční prohlídku s popisky a vystavenými exponáty. Druhá Vás zavede do věže kostela- do panské oratoře. Tato prohlídka je vedena rodinným průvodcem a je založena na zážitku. Každý sál má vybrán svůj charakteristický prvek, který je předmětem aktivity či herní situace. Můžete si tak vyzkoušet například mletí na kamenném mlýnku, zahrát si loutkové divadlo, upříst nit na kolovratu nebo si vyzkoušet psaní ve scriptoriu.

Třetí prohlídka Vás zavede k arkádovému nádvoří, kde se rovněž nachází  výstavní chodba muzea s krátkodobými výstavami a také nově vybudovaná muzejní herna. Nenechte si ujít například možnost sestavit si z jednotlivých fragmentů dámské kostýmy odpovídající období osmi sálů nebo si sami složte různé podoby jičínského náměstí. Zde se rozhodně nudit nebudete.  Čtvrtá cesta dále pokračuje ke třem sálům, z nichž je nejzajímavější  Konferenční salonek, který vystihuje rok 1813. Tato prohlídka rozvíjí téma Albrechta z Valdštejna. Zde si sami můžete zhotovit např. hůlku ze stočeného papíru podobnou jako má vévoda Valdštejnv jičínském muzeu.

Regionální muzeum a galerie v Jičíně – muzeum hry
Valdštejnovo náměstí 1
506 01  Jičín
Tel.:493 532 204
Web: www.muzeumhry.cz

Zdroj fotek: www.muzeumhry.cz


GPS souřadnice

50.4363364, 15.3521577 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 26' 10.81104'', E 15° 21' 7.76772''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu