mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Osičina u Vojenic, Orlické hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Mít možnost se rozhlédnout nikdy neuškodí a při turistických výletech a pěkném počasí to platí tuplovaně. Jednou ze zajímavých vyhlídkových míst, které při dobrém počasí umožní pěkný výhled na panorama Orlických hor nabízí rozhledna Osičina u Vojenic.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna byla pojmenována stejně jako se jmenuje vrch, na kterém stojí. Kopec Osičina se nachází mezi obcemi Záhornice a Vojenice – drobnými vesničkami jižně od města Opočno (cca 8 kilometrů). Nadmořská výška kopce, na kterém se kromě rozhledny nachází i místní vodárna, je zhruba 416 metrů nad mořem.

Samotná rozhledna, vybudovaná v roce 2004, není nic extrémně vzhledného. Klasický telekomunikační stožár mobilního operátora, který se tyčí vysoko nad krajinu. Podmínkou okolních obcí bylo ale spojení užitku s požitkem, v rámci telekomunikační stavby tak vzniklo unikátní vyhlídkové místo.

Výška vyhlídkového ochozu je ve výšce 33 metrů a pokud si na tuto výšku troufnete, musíte absolvovat výlet do 165 schodů. Odměnou pak bude zajímavý výhled na Orlické hory, Králický Sněžník, Adršpašsko, Krkonoše, polské stolové hory. K jihu pak uvidíte Železné hory, Kunětickou horu přezdívanou „kuňka“ a daleké rovinaté polabí.

Osičina je nejvyšší místo nad zalesněným údolím místně známým jako Dřížna, kde naleznete klidnou přírodu a také klidné poutní místo s kapličkou Pany Marie z roku 1889, na kterou navazuje i křížová cesta. Poblíž je situovaný i odpočinkový altánek a studánka s pitnou vodou. Celou lokalitu můžete najít také pod názvem Vrcha.

K rozhledně se dostanete i autem, a to po sedmistech metrech od obce Vojenice po silnici II. třídy. Zde odbočte vlevo a po 200 metrů se neomylně dostanete až k rozhledně. Od rozhledny dále můžete pokračovat po žlutém turistickém značení do Opočna a nebo po červeném značení do Vodětína. Lokalitou prochází i četné cyklostezky.

Otevírací doba:

duben–říjen: sobota–neděle    9.30–12 hod. , 13–18 hod.

Vedle rozhledny je umístěno rychlé občerstvení, které slouží v sezóně zejména turistům a cyklistům.


GPS souřadnice

50.224167, 16.127222 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 13' 27.0012'', E 16° 7' 37.9992''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu