mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Vartě u Sendraže

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato železná rozhledna se nachází na kopci Varta (618 m) u obce Sendraž přibližně 5 km východně od Nového Města nad Metují. Jedná se o jednu z mnoha multifunkčních věží, které slouží i pro potřeby mobilního operátora.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna je dalším přírůstkem do rodiny typizovaných konstrukcí, které zároveň slouží jako vyhlídka pro turisty. Tuto víceúčelovou věž nechala vybudovat společnost Vodafone v roce 2007, avšak již v dřívějších dobách zde stávala rozhledna dřevěná, která byla vybudována na přelomu 19. a 20. století. Kvůli havarijnímu stavu však musela být v padesátých letech snesena.

Tato nová rozhledna byla postavena roku 2007, avšak zpřístupněna byla až dva roky poté na jaře roku 2009. Věž je celkem 50 m vysoká a vyhlídka je umístěna v 23,8 m. Vede na ni 145 schodů a je přístupná v neděli mezi 16 – 18 hod a také při zvláštních příležitostech či po domluvě.

V zimě a nepříznivém počasí je uzavřena. Nabízí kruhový výhled na Javoří hory, Zvičinu, Krkonoše, Dobrošov, Orlické hory, Kunětickou horu i Ještěd a vodní nádrž Rozkoš. Areál kolem rozhledny je střežen bezpečnostní kamerou. Dostanete se sem z obce Sendraž, odkud vede modrá turistická značka. Auto můžete zaparkovat před hospodou sv. Kryštofa.

Foto: Vladimír Kraus. Děkujeme.


GPS souřadnice

50.3691669, 16.201976 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 22' 9.00084'', E 16° 12' 7.1136''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu