mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Lenka u osady Skály

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna se nachází kilometr od osady Skály, což je část Teplice nad Metují, 20 km severně od Náchoda. Je umístěna v nadmořské výšce 663 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jedná se o nižší dřevěnou rozhlednu, která zde byla postavena na jaře 2009, a je to vlastně soukromé myslivecké zařízení, které slouží i jako místo pro výhledy do krajiny pro turisty. Dvoupatrová stavba s výstupními žebříky byla pojmenována rozhledna Lenka a v prvním patře naleznete lavičky a návštěvní knihu. Druhé patro je již pak samotný vyhlídkový ochoz.

Rozhledna je celkem 7,5 m vysoká a vyhlídka je umístěna v 5 m. Vede na ní po žebřících 20 schodů. Nabízí výhledy na hradbu Orlických hor, část zalesněného skalního města (Jiráskovy skály), nedalekou horu Ostaš, Javoří hory, Soví hory, Stolové hory a na vyhlídce i naleznete tabulky usnadňující identifikaci výhledu. Nevede sem žádná turistická značka, ale lze sem odbočit ze zelené trasy vedoucí z osady Skály do Stárkova.

Foto: P. Zhorný. Děkujeme.


GPS souřadnice

50.5710947, 16.1383384 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 34' 15.94092'', E 16° 8' 18.01824''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu