mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHistorická vesnice řemesel a umění – Ostrá

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+7)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zavítejte do krásné historické vesničky Ostrá nedaleko Lysé nad Labem. Město Lysá nad Labem se nachází přibližně 30 km severovýchodním směrem od hlavního města Prahy. Tutu repliku keltské osady vybudovala firma Botanicus v roce 1999.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Hlavním cílem při budování historického centra bylo především vytvoření dobových kulis a přiblížení atmosféry pro jednotlivá tradiční řemesla. Veškeré použité materiály, dřevo a kámen pocházejí z demolic cukrovarů z Nymburka a Lysé.

Jistě Vás potěší návštěva dílen, kde Vás mile přivítají zruční mistři a jejich tovaryši a dokonce vás nechají, abyste si sami něco vyrobili. Po zakoupení vstupenky si vyměníte peníze za místní groše a pak již můžete začít zkoušet různá řemesla jako např. výrobu mýdla, výrobu provazu, práci na hrnčířském kruhu, rýžovat zlato nebo si zhotovit ruční papír.

Pobyt v historické vesnici Ostrá a přilehlých zahradách nadchne určitě každého. Na své si zde přijdou nejen děti, ale i dospělí.
Oázou klidu jsou zdejší nádherné zahrady, bez nichž by vlastně celá historická vesnice ani neměla smysl. Právě zde se totiž pěstují různé bylinky, zelenina a ovoce, ze kterých se pak získávají suroviny pro výrobky firmy. V zahradách se hospodaří bez jakýchkoliv chemických prostředků, hnojiv a stimulátorů.
Kromě klasických ukázek řemesel můžete také navštívit nejrůznější historické slavnosti jako např. středověké, barokní, sokolnické, keltské akce zasvěcené jednotlivým řemeslům atd.

Botanicus, spol. s r. o.
Ostrá 8, 289 22 Lysá nad Labem
Tel.: + 420 325 551 235
Fax: + 420 325 552 121
Email: botanicus@botanicus.cz
Web: http://www.botanicus.cz/


GPS souřadnice

50.1800103, 14.8936882 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 10' 48.03708'', E 14° 53' 37.27752''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu