mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSkanzen Vysoký Chlumec

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnešní pozvánka na výlet nás zavede do skanzenu Vysoký Chlumec,  který se nachází v malebné krajině středního Povltaví. Vysoký Chlumec leží přibližně 35 km východně od Příbrami a 8 km jihozápadně od Sedlčan.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Skanzen Vysoký Chlumec vznikl před 13 lety zásluhou Hornického muzea v Příbrami. Právě Hornické muzeum se stalo hlavním zřizovatelem a investorem regionálního záchranného muzea v přírodě. Byl proveden rozsáhlý průzkum ohrožených objektů v oblasti středního Povltaví a vybrány vhodné lokality pro stavbu skanzenu. Do přírodního areálu v údolí potoka se začali postupně přemísťovat  zemědělské usedlosti, chalupnická a domkářská stavení, technické stavby na vodní pohon, hospodářské stavby a další drobné objekty, které pocházejí  z 18. až počátku 20. století.

Rozmístění je opravdu pozoruhodné, návštěvníkům se nabízí zcela jedinečný pohled, který vzbuzuje skutečný dojem malebné vísky. Nenechte si ujít ani pestrou podívanou různých sbírkových předmětů zemědělského nářadí, řemeslného náčiní i vybavení interiérů domácností jednotlivých usedlostí. V současné době můžete v tomto skanzenu shlédnout celkem dvanáct staveb, z nichž pět je zpřístupněno formou interiérové či specializované expozice.

Skanzen Vysoký Chlumec
Muzeum vesnických staveb středního Povltaví
262 52 Vysoký Chlumec
tel.: +420 733 371 546
Web: www.muzeum-pribram.cz

Zdroj fotek: http://photo.czechtourism.com


GPS souřadnice

49.6206402, 14.3837472 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 37' 14.30472'', E 14° 23' 1.48992''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu