mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHornické muzeum Příbram

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Hornické muzeum v Příbrami patří mezi největší muzeum svého druhu v Evropě, které bylo založeno již v roce 1886. Nenechte si ujít velice zajímavou prohlídku expozic rozmístěných v areálech bývalých dolů, které přibližují bohatou  minulost regionu spjatou zejména s těžbou stříbra a uranu.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Mezi velice oblíbené zpestření celé prohlídky patří jízda hornickým vláčkem v délce 230 metrů a to mezi Ševčinských a Vojtěšským dolem. Dráha zde existovala již v roce 1884 a sloužila k přepravě stříbrné a olověné rudy z areálu Ševčinského dolu na vojtěšskou úpravnu.  Cestou do podzemí můžete také  vyzkoušet ojedinělou skluzavku a po dojezdu obdivovat obří vodní kolo. Hornické muzeum Vám přinese opravdu neobyčejné zážitky a jistě se zde bude líbit všem věkovým skupinám návštěvníků. Velice zajímavá část expozice jsou také dva historické parní těžební stroje.

K nejcennějším exponátům tohoto muzea jistě patří bronzové předměty z doby keltské civilizace, nejstarší listina potvrzující existenci Příbrami, Šachetní věž Ševčinského dolu, materiály o největší důlní katastrofě (1982) a mnohé další. Na nádvoří dolu stojí jistě za zmínku důlní technika, kterou si děti mohou vyzkoušet a na chvíli se tak stát strojvůdcem důlního vláčku. Okouzlující podzemní prostory, které Vás přenesou do období před více než sto lety  ve Vás jistě zanechají příjemné pocity a nevšední zážitek. Na své si zde přijdou i milovníci drahých kovů a kamenů, které jsou k vidění v rozsáhlé  mineralogicko-geologické sbírce, která patří mezi jednu z největších a nejcennějších u nás.

Hornické muzeum Příbram
nám. Hynka Kličky 293
261 01 Příbram VI – Březové Hory
tel.: +420 318 626 307
Web: www.muzeum-pribram.cz

Zdroj fotek: www.muzeum-pribram.cz,  www.czechtourism.cz


GPS souřadnice

49.6828574, 13.9877522 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 40' 58.28664'', E 13° 59' 15.90792''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu