mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVyhlídková věž v Rožmitále pod Třemšínem

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Zděná rozhledna se nachází v areálu Podbrského muzea na hrázi rybníka Kuchyňka v dolní části hlavního náměstí v Rožmitále pod Třemšínem přibližně 15 km jihozápadně od Příbrami v nadmořské výšce 520 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna byla oficiálně zpřístupněna veřejnosti spolu s otevřením zrekonstruovaného areálu továrního komplexu Agrostroj, ve kterém vzniklo nové Podbrdské muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 1. července 2010 a jeho součástí se stala i vyhlídková věž – ve skutečnosti předělaná bývalá trafostanice. Moderní muzejní komplex stál cca 73 milionů korun, přičemž většina peněz byla poskytnuta z Evropské unie z Fondu pro regionální rozvoj. V muzeu naleznete galerii, soukromou sbírku historických automobilů převážně značky Aero, expozici starých zemědělských strojů a nářadí, památník Jakuba Jana Ryby a jeho České mše vánoční, sbírku erbů vyřezaných z habrového dřeva, unikátní model chrámu svatého Víta vyrobený ze žitné slámy, venkovní krytou učebnu a dětské hřiště, jehož součástí je právě tato vyhlídková věž.

Vyhlídková věž je cca 12 m vysoká a vede na ni 45 schodů. Nabízí výhled na rybník Kuchyňka, na jehož hrázi stojí, dále na část města a jeho nejbližší okolí. Je volně přístupná v návštěvních hodinách muzea, kde si musíte o klíč požádat na pokladně.

Vyhlídková věž v Rožmitále pod Třemšínem

Foto: M. Klofec. Děkujeme!


GPS souřadnice

49.6014958, 13.8647651 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 36' 5.38488'', E 13° 51' 53.15436''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu