mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna u osady Ládví u Kamenice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhlednu naleznete na úpatí kopce Vlková (521 m) mezi osadami Ládví a Ládeved u Kamenice přibližně 20 km od jihovýchodního okraje Prahy v nadmořské výšce 488 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Na kopci Vlková se již sice nachází jedna rozhledna, ale veřejnosti je již běžně nepřístupná. Novou rozhlednu naleznete na úpatí kopce Vlková a jedná se o typizovaný stožár mobilního operátora. Vyrostl zde během roku 2009, avšak plány na výstavbu byly již v roce 2007, kdy si obec (stejně jako mnoho dalších) vynutila podmínku, že se musí jednat zároveň o turisticky přístupnou rozhlednu. Základnu věže tvoří vodojem přilehlé obce a jedná se o anténní stožár s točitým schodištěm. Oficiálně byla vyhlídka zpřístupněna turistům 1. srpna 2011.

Stožár je celkem 45 m vysoký a vyhlídka se nachází v 25 m. Vede na ni 150 schodů a je přístupná denně do 9 do 19 hod. Výhled nabízí především na Posázaví, na západ není výhled umožněn, protože v něm brání kopec Vlková. K rozhledně vede asfaltová cesta z Ládví směrem na Ládeves – souběžně s modrou turistickou značkou.

Rozhledna u osady Ládví u Kamenice

Foto: Martin Čada. Děkujeme!


GPS souřadnice

49.8866614, 14.6119291 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 53' 11.9809'', E 14° 36' 42.94461''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu