mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Pepři u Jílového u Prahy

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna na Pepři u Jílového u Prahy (449 m) je další z řady telekomunikačních věží, které slouží zároveň jako rozhledna. Nachází se cca 1 km od tohoto města a 20 km jižně od Prahy. Turistům ji mohou využívat od roku 2007.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Plány na stavbu rozhledny v této lokalitě byly již v roce 1927, kdy byl zpracován návrh na stavbu 21 m vysoké kamenné vyhlídky, ke které měl přiléhat přístavek pro strážce a turisty. Tento plán však nikdy nebyl zrealizován. Až po téměř 80 letech zde byla zbudována telekomunikační věž, jejíž iniciátor (společnost Oskar Mobil) dostal podmínku, že věž musí zároveň sloužit i turistům. Konstrukce věže byla postavena na podzim roku 2006 a v říjnu roku 2007 byla zpřístupněna veřejnosti.

Železná rozhledna je necelých 31 m vysoká a vyhlídková plošina se nachází v 18 m. Vede na ni 91 schodů a je volně přístupná. Nabízí výhled jak na Jílové u Prahy, tak i na Brdy, Prahu, České Středohoří, vysílače Cukrák a Votice, věž zámku Konopiště, Benešovskou pahorkatinu, i dolní Posázaví. Přístup vede z Jílového u Prahy po červeně značené naučné stezce „Jílovské zlaté doly“. K rozhledně se dostanete i po modré turistické značce a přístup vede i z osady Horní Studená.

Rozhledna na Pepři u Jílového u Prahy

Foto: Martin Čada. Děkujeme!


GPS souřadnice

49.8868857, 14.4855701 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 53' 12.78852'', E 14° 29' 8.05236''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu