mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Březině u Žandova

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhlednu, která slouží zároveň jako telekomunikační stožár, nalezneme nedaleko Uhlířských Janovic na kopci Březina v nadmořské výšce 555 m. Byla postavena mezi léty 2000 a 2001 a je vysoká 45 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tato multifunkční věž neslouží jen jako rozhledna, ale také jako radiokomunikační bod například i pro záchranáře, vojáky, hasiče a policii. Náklady na výstavbu (bez telekomunikační techniky) činily 3,5 mil. Kč. Vyhlídka pro veřejnost se nachází ve 23 m a dostanete se na ni po točitém schodišti. Věž stojí na nejvyšším bod kutnohorska a tudíž nabízí kruhový výhled na okolí. Zajímavostí je i uvedená váha věže – 27 tis. kg.

První zpřístupnění proběhlo v květnu, avšak trvale byla zpřístupněna až 29. července 2001. Nabízí výhled na východní část středních Čech a to od Prahy až po Železné hory. Je provozována obecním úřadem Chlístovice

Věž by měla být přístupná o víkendech, popřípadě je možné si zapůjčit klíč v Žandově. Nedaleko rozhledny naleznete také Uhlířské Janovice.

Foto: Jaroslav Velc. Děkujeme


GPS souřadnice

49.8614376, 15.1219082 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 51' 41.1753'', E 15° 7' 18.86948''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu