mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVyhlídka Votočnice u Sázavy

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Vyhlídka se nachází na trase naučné stezky Votočnice cca 1 km severně od města Sázava a 20 km severovýchodně od Benešova v nadmořské výšce 295 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jedná se o jednoduchou dřevěnou vyhlídku na trase naučné stezky Votočnice v zákrutě řeky Sázavy. Stezka je dlouhá celkem 500 m, má 5 zastavení a byla vybudována Českým svazem ochránců přírody v místě nivní louky s třemi uměle vytvořenými tůněmi za přispění RWE Transgas Net. Naučná stezka s vyhlídkou byla vybudována v roce 2007 a oficiální zpřístupnění se uskutečnilo 31. března 2008. Zdejší zajímavostí je i to, že se v chalupě na okraji louky v roce 1905 narodil Jiří Voskovec.

Výhled je umožněn pouze na jihozápad na lokalitu Votočnice, dále mezi stromy na město Sázava a na horizontu můžete zahlédnout Spálenou horu. Začátek naučné stezky se nachází u frekventované silnice ze Sázavy směrem Čertova Brázda a Nechyba. Auto lze zanechat nedaleko vyhlídku u cedule konec obce na odstavném plácku. Vyhlídka je volně přístupná a přístup vede po lávce. Vysoká je cca 4 m.

Vyhlídka Votočnice u Sázavy

Foto: J. Šlapák. Děkujeme!


GPS souřadnice

49.8827294, 14.9039859 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 52' 57.82584'', E 14° 54' 14.34924''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu