mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Hradišť u Kadlína

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Dřevěná rozhledna na kamenném podstavci byla postavena během dvou měsíců roku 2006 na vyvýšenině zvané Hradišť (314 m). Dočteme se, že se jedná o magické místo, které bylo již kdysi obýváno jak předky z doby kamenné, Kelty nebo pohany.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Celkem 19 m vysoká rozhledna byla vybudována spolu s naučnou stezkou z iniciativy místního kronikáře Vlastimila Čecha a slavnostně byla otevřena při příležitosti 660 let od první zmínky o Kadlíně 9. září 2006. Má podobu strážní věže, protože v dobách Karla IV. zde stávalo opevnění proti loupeživým rytířům.

Velmi zajímavý je kamenný podstavec, který obsahuje 189 kamenů, které sem byly naneseny lidmi během kadlínské pouti v červenci 2005. Kameny jsou očíslovány a na informační tabuli jsou uvedeni dárci jednotlivých kousků. Dočteme se zde například, že opál z Tuniska darovala vnučka Emila Holuba, jeden kámen je původem z Norska nebo že žulový kvádr pochází z Kokořínska a darovala jej stavební firma.

Náklady na postavení byly cca 600 tis. Kč a financemi přispělo Ministerstvo kultury, Středočeský KÚ, Nadace VIA a MAS Vyhlídky-program Leader. Zbytek peněz poskytla obec ze svého rozpočtu.

Dostanete se sem po značené naučné stezce „Sedm kadlínských zastavení“ vedoucí z nedaleké obce Kadlín (cca 1 km). Automobil lze zaparkovat cca 300 m od rozhledny na odstavné ploše.

Otevírací doba: duben – říjen  9 – 17 hod.

Foto: Petr Kapoun. Děkujeme.


GPS souřadnice

50.3956365, 14.7067827 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 23' 44.2914'', E 14° 42' 24.41772''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu