mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna u Velké Bukové

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Dřevěná rozhledna s kovovým a kamenným schodištěm se nachází na západním okraji obce Velká Buková cca 15 km jihovýchodně od Rakovníku v nadmořské výšce 445 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nápad na vybudování první rozhledny na Křivoklátsku se zrodil již na přelomu tisíciletí. Vybudování rozhledny poté předcházelo setkání představitelů obce v předpokládané lokalitě, kdy vystoupali na vysokozdvižné plošině cca do výšky 14 m, což byla předpokládaná výška nové rozhledny, za účelem zjištění výhledu. V roce 2006 bylo odsouhlaseno postavení rozhledny a vybrán vítěz ze čtyř předložených návrhů. Předložený návrh sestával z trojúhelníkového půdorysu věže s prodejnou suvenýrů, toaletami a úschovnou kol uvnitř věže. Práce na nové rozhledně byly zahájeny v říjnu roku 2008 a slavnostní otevření se uskutečnilo za velkého zájmu veřejnosti 28. září 2009. Přestřižení slavnostní pásky bylo svěřeno nejstarší obyvatelce obce paní Anně Hůlové.

Rozhledna je celkem 14, 2 m vysoká a vyhlídka se nachází o necelý metr níže. Vede na ni 16 kamenných schodů ke vchodu do věže a poté 57 kovových schodů střídavě po vnějších a vnitřních obvodových stěnách. Otevřeno je od dubna do konce září denně, kromě pondělí a to od 9 do 17 hod. Výhled se nabízí na malebné údolí řeky Berounky, Rokycanskou pahorkatinu, Křivoklátskou vrchovinu, Brdy a při dobré viditelnosti lze zahlédnout i Krušné hory. Na vrcholu jsou umístěny panoramatické tabule usnadňující identifikaci viděných objektů. Rozhledna je umístěna v západním konci obce Velká Buková a parkovat lze přímo pod rozhlednou.

Rozhledna u Velké Bukové

Foto: Daniel Sedlák. Děkujeme!


GPS souřadnice

50.0308138, 13.8404107 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 1' 50.92968'', E 13° 50' 25.47852''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu