mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Vysoký vrch u Malých Kyšic

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Dřevěná rozhledna se nachází na Vysokém vrchu (486 m) cca 2 km západně od Malých Kyšic a 15 km jižně od Kladna. Nejedná se o první rozhlednu na tomto místě, protože již v 60. letech 20. století zde stála nivelační triangl.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna je jednoduchá trámová konstrukce vysoká cca 10 m a jedná se o dominantu Vysokého vrchu. Nivelační triangl, který zde stál dříve, se později rozpadnul a na počátku roku 1994 zde skupinka místních nadšenců postavila jednoduchou jehlanovou rozhlednu. Ta si dokonce o tři roky později zahrála i ve filmu „Báječná léta pod psa“. Po několika letech se však tato jehlanová rozhledna dostala do bídného stavu a bylo rozhodnuto o její obnově. Byl ustaven Spolek pro obnovení rozhledny na Vysokém vrchu a během letních prázdnin roku 2007 se pod hlavičkou Spolku obcí mikroregionu Bratronicko uspořádala finanční sbírka. Materiál darovaly Vojenské lesy a statky a pila v Bratronicích zdarma připravila fošny. Nová rozhledna byla postavena v sobotu 8. září 2007, současně s odstraněním zbytků původní rozhledny. Následující sobotu 15. září 2007 byla oficiálně zpřístupněna veřejnosti.

Vyhlídková plošina se nachází cca v 5 m a vede na ni žebřík s 17 stupni. Je volně přístupná. Nabízí výhled na Křivoklátskou a Rakovnickou pahorkatinu, České Středohoří a Brdy.

Rozhledna Vysoký vrch u Malých Kyšic

Foto: Jaroslav Velc. Děkujeme!


GPS souřadnice

50.0576967, 14.0648067 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 3' 27.70817'', E 14° 3' 53.30412''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu