mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Skalka u Vyžlovky

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna Skalka se nachází cca 200 m od obce Vyžlovka v okrese Praha – východ na mírném návrší. Byla postavena manželi Holíkovými, kteří účelem postavení rozhledny odkoupili tento pozemek od obce.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jedná se o dřevěnou rozhlednu, která má železné prvky. Nachází se v nadmořské výšce 435 m. Stavba rozhledny byla zahájena 1. Června 2011 a v listopadu již byla dokončena. Zpřístupněna byla ihned po kolaudaci a to 29. prosince 2011, ale oficiální otevření proběhlo až v dubnu 2012. Otevřena je od pátku do neděle od 9 do 17.30, přičemž s delšími dny se prodlužuje i otevírací doba. V plánu spolu s rozhlednou je i stavba naučné stezky a odpočinkových laviček. Byla financována ze soukromých zdrojů, ale získány byly i finanční prostředky z evropských fondů.

Rozhledna u obce Vyžlovka  je vysoká 25 m a nabízí výhled na Říp, České středohoří, Bezděz, Ještěd, Sněžku, Orlické hory, dále na Neratovice, Jevany, Kostelec nad Černými lesy i Říčany. Je umístěna u silnice Praha – Říčany – Kutná Hora, ale dostanete se sem i autobusovou dopravou linka č. 382. Z obce vede k rozhledně zelená turistická trasa a okolo rozhledny vede i cyklotrasa č. 1.

Web: www.rozhlednaskalka.cz

Foto: D. Sedlák. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.9898494, 14.7827214 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 59' 23.45784'', E 14° 46' 57.79704''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu