mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Vysoké u Kutné Hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora se nachází nedaleko vrcholku kopce Vysoká (472 m) u obce Miskovice, přibližně 7 km od Kutné Hory. Místo má dlouhou historii a stávalo zde plno zajímavých staveb.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna na Vysoké, stejně jako plno dalších v naší republice, slouží zároveň jako vysílač mobilního operátora, který při zájmu o stavbu vysílače dostal podmínku, že musí být přístupný pro veřejnost. Železná rozhledna je 32 m vysoká a vyhlídka se nachází v 25 m. Vede na ni 144 schodů. Stavba započala v létě roku 2001 a zpřístupněna měla být již na podzim téhož roku. Stavba se trošku protáhla a tak se první návštěvníci mohli rozhlédnout až 30. dubna 2002.

Málokteré místo se může pyšnit takovou historií. Nejprve zde stála kaple svatého Jana Křtitele, která však shořela po zásahu bleskem 30. dubna 1816. Mezi světovými válkami v 20. století zde stávala dřevěná věž, která se později změnila na betonovou a sloužila měřičským účelům. Věž zde stojí dodnes, ale není turistům přístupná. Můžete zde nalézt i zbytky kláštera paulánů postaveného hrabětem Šporkem.

Přístup k rozhledně vede po zelené turistické značce z obce Miskovice nebo z osady Vysoká. Otevřeno je v červenci a srpnu od úterý do neděle 10 až 18 hod. V ostatních měsících o sobotách a nedělích od 11 do 16 hod. Otevřeno je pouze za dobré viditelnosti. Z rozhledny můžete vidět Kutnohorsko a výhled je možný až po Železné hory. Za dobré viditelnosti lze zahlédnout i Sněžku, Ještěd, Bezděz, Trosky nebo Říp. Rozhledna má vlastní pamětní pohlednici. Zajištěn je i prodej turistických známek, odznaků obcí regionu či drobných suvenýrů.

Rozhledna na Vysoké u Kutné Hory

Foto: David Sedlák. Děkujeme!


GPS souřadnice

49.9384233, 15.1896554 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 56' 18.32388'', E 15° 11' 22.75944''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu