mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Petrovice II.

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Železnou rozhlednu Petrovice II. najdete na návrší (475 m) cca půl kilometru od obce Petrovice II.a 30 km jihozápadně od Kutné Hory.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna se nachází na nejvyšším bodě obce Petrovice II., byla postavena v roce 2004 a turisté se z ní mohli poprvé rozhlédnout na jaře 2005. Sice ji postavila společnost Český Mobil, ale slouží jako vysílač všech tří mobilních operátorů. Pozemek pod rozhlednou je pronajat na 10 let.

Rozhledna je celkem 45,4 m vysoká a vyhlídková plošina se nachází v 30 m. Vede na ni celkem 158 schodů. Klíče od rozhledny je možné si vyzvednout na OÚ Petrovice II. ve všední dny, ale je nutná telefonická domluva. Případně si klíče můžete vyzvednout v domě čp. 5 naproti 0Ú. Nachází se u silnice z Petrovic II. do Vlkové a umožňuje značný výhled na Posázaví, vrch Melechov, Blaník, Českou Sibiř i hornosázavskou pahorkatinu. Zároveň tudy vede i cyklotrasa č. 0122.

Rozhledna Petrovice II.

Foto: J. Fábera. Děkujeme!


GPS souřadnice

49.8147631, 15.059494 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 48' 53.14716'', E 15° 3' 34.1784''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu