mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůLesopark a medvědárium Městská hora, Beroun

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnešní výlet nás zavede na Městskou horu, která se nachází ve středu města Berouna.  Nenechte si ujít toto klidné prostředí lesoparku, kde si užijete celá rodina příjemnou zábavu. Lesopark je vzdálený pouhých 10 minut pěšky z Husova náměstí.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Těšit se můžete nejen na dětské hřiště pro malé i velké děti, ale jistě Vás upoutá i  medvědárium a rozhledna z roku 1936. Součástí tohoto krásného lesoparku je také naučná přírodopisná stezka měřící 1,5 km. V medvědáriu žijí večerníčkoví medvědi Matěj, Vojta a Kuba. Mají zde svůj výběh o rozloze téměř 25 arů. Toto ojedinělé medvědárium bylo vybudováno v roce 2000 a od této doby je hojně navštěvováno. Vaše děti budou jistě nadšené a okouzlené z této netradiční podívané.  Medvědí trojčata se narodili 13. ledna 2000 v Českém Krumlově rodičům Kateřině a Vokovi.

V lesoparku o ně pečují dva ošetřovatelé, kteří jim dopřávají náležitou péči. Medvědi zde mají o zábavu postaráno, pravidelně je pro ně připravována nejrůznější zábava jako např. stromy namazané medem nebo louskání ořechů a mnohé další.U medvědária se nachází srubový stánek s občerstvením, kde si můžete v klidu odpočinout.  Medvědárium v Berouně je přístupné po celý rok. Využít můžete parkování na placeném městském parkovišti v centru.

Lesopark a Městské medvědárium
Městská hora, Beroun
Tel.:+420 311 611 080
Web: www.berounske.info

Zdroj fotek: www.berounske.info; www.mesto-beroun.cz


GPS souřadnice

49.9627143, 14.065672 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 57' 45.77148'', E 14° 3' 56.4192''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu