mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSkanzen Kouřim

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Nedaleko od Prahy se nachází Kouřim, dnes městečko, kdysi významné královské město. Muzeum lidových staveb Kouřim vzniklo roku 1972 jako záchranné muzeum pro stavby ze zátopové oblasti vodní nádrže na řece Želivce. Dodnes zachovala zvláštní atmosféru minulých časů, k níž přispívají nejen výstavné městské budovy a dochované městské hradby, ale také muzeum lidových staveb.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Všechny domy jsou zařízeny dobovým nábytkem a návštěvníci jimi mohou volně procházet. A tak se dnes můžeme zblízka seznámit s tím, jak se žilo a hospodařilo na statku a jak v chudé chalupě, jak se vařívalo v černé kuchyni, kde hospodyně ukládaly šatstvo a kde zásoby potravin, s čím si hrávaly děti a jaké nástroje používali při práci jejich rodiče. Po celý rok je kouřimský skanzen živým kulturním centrem. Pravidelně se tu konávají různé předváděcí akce s ukázkami českého folklóru a lidových tradic souvisejících s průběhem roku a zemědělských prací na české vesnici.

Zajímavost: Skanzen v Kouřimi je jediným skanzenem v republice, který na jedné ploše shromažďuje lidové stavby z celých Čech. Pestrou mozaiku tvoří hrázděný dům Českého středohoří, roubená rychta z Podkrkonoší, kovárna ze středního Povltaví, statek z povodí Berounky a další půvabné stavby, které vás rázem přenesou o několik století dozadu. Určitě nebudete litovat, když navštívíte toto krásné historické městečko. Dostupnost i s kočárkem.

Muzeum lidových staveb
Ruská ulice
Areál Na Hrázce, Kouřim
Tel.: 321 722 988
web: http://www.kourim.info/muzeum-lidovych-staveb.php

Zdroj fotek: http://www.kourim.info/muzeum-lidovych-staveb.php


GPS souřadnice

49.9986566, 14.9782433 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 59' 55.16376'', E 14° 58' 41.67588''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu