mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVojenské muzeum Lešany

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

V prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren na levém břehu Sázavy byla v roce 1996 otevřena stálá expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha, kterou dnes tvoří na 700 tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky, logistický materiál – to vše od roku 1890 až do současnosti.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Muzeum v Lešanech se prezentací sbírek hlásí k moderním trendům podle vzoru britských muzeí, která v této oblasti udávají směr. Lešanské muzeum je z tohoto hlediska považováno za jedno z nejkvalitnějších v Evropě. Těšit se můžete na opravdu široké sbírky, které jsou prezentovány v devíti halách, pod šesti přístřešky a na volném prostranství.

Odborníci vysoko cení hlavně sbírku československých dopravních vojenských prostředků z let 1918-39 a kanonů systému Škoda. Jedinečným exponátem z období „studené války“ je raketová technika a také tanky – z výzbroje NATO i Varšavské smlouvy.  Po vstupu do první haly se ocitneme na nádvoří kasáren rakousko-uherské armády. Prohlédneme si mj. 50 cm minomet soustavy Storek, největší konstrukce Storkovy strojírny Brno. Jediný vyrobený kus byl v letech 1917-1917 odzkoušen, ale nikdy se do výzbroje nedostal.

V Lešanech mj. sloužil jako voják zpěvák Waldemar Matuška.  Každoročně na otevření a v průběhu letní sezóny v muzeu v nové ARÉNĚ LEŠANY probíhají různé ohlášené akce s představováním historické techniky v pohybu.

Vojenské technické muzeum
Lešany u Týnce nad Sázavou
Pošta Krhanice, 257 42
Tel.: 973 296 161
Web: http://www.vhu.cz/cs/stranka/vojenske-technicke-muzeum/

Otevírací doba:
červen a září pouze o víkendech 9.30 – 17.30
červenec a srpen od úterý do neděle 9.30 – 17.30

Zdroj fotek: http://www.vhu.cz/cs/stranka/vojenske-technicke-muzeum/


GPS souřadnice

49.8572273, 14.557271 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 51' 26.01828'', E 14° 33' 26.1756''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Vojenské muzeum Lešany

  1. Martina

    Je to tan bezva

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu