mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůNárodní zemědělské muzeum Čáslav

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Chcete si zblízka prohlédnout sbírku historických traktorů, parních oraček či jiné zemědělské stroje? Pak si nenechte ujít návštěvu Zemedělského muzea v Čáslavi. Toto muzeum se specializuje  na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství. Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi je pobočkou NZM Praha.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Expozice se nachází v rozsáhlých objektech bývalého vojenského autoparku v Čáslavi. Nevšední sbírka traktorů a ostatních historických strojů patří mezi nejvýznamnější a největší v Evropě. Nenechte si ujít opravdu zajímavé expozice a pozoruhodné depozitáře, které se nacházejí na ploše 2200 m. Především chlapci budou jistě nadšeni z ucelené sbírky traktorů a zemědělských parních strojů, pocházející z první poloviny 20.století.

Jistě Vás okouzlí i rozsáhlá sbírka sklízecích mlátiček -kombajnů využívaných v zemědělství. V depozitáři stabilních motorů se můžete těšit na opravdu velké množství exponátů světových výrobců. Můžete zde shlédnout pozoruhodné konstrukce i technické zpracování našich předků. Vždy první týden v červnu se koná bohatý doprovodný program, kdy uvidíte v chodu řadu historických traktorů, parních strojů a dalších exponátů.

Národní zemědělské muzeum
Jeníkovská 1762
Čáslav
Tel.: 327 311 146
Web: www.nzm.cz/caslav
327 311 146

Zdroj fotek: www.nzm.cz/caslav/


GPS souřadnice

49.9101765, 15.3919772 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 54' 36.6354'', E 15° 23' 31.11792''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu