mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMuzeum čokolády Praha

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Přijďte si osladit život do muzea čokolády a čokoládovách obrazů, které Vám přinese velké množství zajímavých a netradičních zážitků. Muzeum se nachází nedaleko Vyšehradu , blízko Nuselského mostu.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

1. české muzeum čokolády Vám představí  3000 let starou historii čokolády. Dozvíte se  například, jak využívali tento magický nápoj staří Mayové a Aztékové, ale také si uděláte obrázek o tom, jak se čokoláda zpracovává dnes. Jistě Vás potěší i odborný výklad o tom, jak se v oblasti čokoládových chutí správně orientovat. Nenechte si ujít ani výrobu pralinek na vlastí oči, jistě budete velice mile překvapeni, jak se toto sladké pokušení vyrábí.

Muzeum čokolády v Praze u nás existuje od roku 2006, ovšem jeho kořeny sahají až do roku 2003. V tomto překrásném muzeu se dozvíte nejen velké množství informací o historii čokolády a čokoládových exponátů, ale také Vám bude představena  unikátní kolekce obrazů malovaných čokoládou. Samozřejmostí je možnost ochutnávek, pohlaďte vaše chuťové buňky pralinkama s nezvyklou příchutí jako např.wassabi, česnek, mata, kaviár a další), dále si nenechte ujít různé čokolikéry, horkou čokoládu a také čokoládové pivo. Dále se také dozvíte o blahodárném užitku čokolády pro lidský organismus. V muzeu můžete shlédnout také sbírky historických obalů čokolády a také výstavy českých sběratelů a umělců, kteří pracují s čokoládou.

1. české muzeum čokolády
Oldřichova 20/225
Praha 2
128 00
Tel.: 607919438
Web: http://cokoladovydum.cz

Zdroj fotek: www.cokoladovydum.cz


GPS souřadnice

50.0655646, 14.4274778 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 3' 56.03256'', E 14° 25' 38.92008''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu