mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMuzeum českého stříbra Kutná Hora

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnes navštívíme Muzeum českého stříbra a středověký důl v Kutné Hoře. Připraveny jsou pro Vás dvě lákavé expozice o historii dolování vzácného kovu, kde se můžete seznámit jak s dějinami města, tak se středověkým způsobem těžby, zpracováním surového stříbra a technologií ražby kutnohorských stříbrných mincí. Muzeum se nachází v historické části města.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

První písemné zmínky o Hrádku pocházejí z první čtvrtiny 14. století, ale jeho historie sahá hlouběji, zřejmě na konec 13. století. Součástí prohlídky je nezapomenutelnž důl, kde se svítilnou, helmou a hornickou halenou s kápí můžete procházet část původního středověkého dolu s replikami původních těžních strojů na koňský pohon. Naplánujete -li si tento výlet koncem června, pak si v žádném případě nenechte ujít Královské stříbření, pestrou a rozmanitou gotickou historickou slavnost, která symbolicky otvírá turistickou sezónu.

Hlavní expozice Českého muzea stříbra na Hrádku nabízí možnost dvou prohlídkových okruhů. V prvním okruhu se seznámíte s vývojem Kutné Hory od jejích počátků až po podobu druhého nejvýznamnějšího města království. Expozice Vám představí Kutnou Horu jako již výstavné královské horní město.

Dále se seznámíte se stylem života podnikatelské „stříbrné šlechty“. Nenechte si ujít sál, kde si můžete prohlédnout přehled českých mincí ražených v Kutné Hoře.

Druhý prohlídkový okruh Vám přiblíží, jakým procesem musela projít stříbrná ruda, nežli se z ní vyrazila mince. Bude Vám představen středověký způsob těžby, zpracováním surového stříbra a s technologií ražby mince. Dětem je povolen vstup do dolu od 7 let, a to v doprovodu rodičů.

Kutná Hora byla jako zatím jediné místo ze Středočeského kraje zařazena na Seznam světového dědictví v roce 1995.

Muzeum českého stříbra
Barborská 28
284 01 Kutná Hora
Tel.: 327 512 159
Web: http://www.cms-kh.cz/

Otevírací doba

duben a říjen 9.00 – 17.00
květen, červen a září 9.00 – 18.00
červenec a srpen 10.00 – 18.00
listopad: sobota, neděle 10.00 – 16.00
pondělí – zavřeno

Zdroj fotek: cms-kh.cz, CzechTourism.com


GPS souřadnice

49.9476934, 15.2653821 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 56' 51.69624'', E 15° 15' 55.37556''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu